Kültür & Sanat

Çok satan kitaplar – 24 Nisan 2020

Bu hafta, çok satanlarda ilk sıraya “Şeker Portakalı” yerleşiyor. Onu takip eden adlar ise, “Simyacı” ve “Kral Şakir 8 – Serüven Adası”

haftanın çok satan kitapları

1984

Distopya olarak nitelendirilen George Orwell’ın bu harika yapıtı, geçmişin reelinde ne kadar da gelecekten izler taşıdığını ortaya koyuyor. 1948’de kaleme aldığı bu yapıt ile Orwell, günümüz çağdaş dünyasına bir protesto vazgeçiyor. Her ne kadar kitabında 1984 senesini tarif etse de kitabın derinliklerinde bugünden izler de bulabilmeniz olası. Bu gidişatta elbette ki George Orwell’ın ileri görüşlülüğü tesirli.

1984

George Orwell

Çev.: Celal Üster

Can Yay.

S.: 352

Kitabı satın almak için tıklayınız: kitapyurdu

haftanın çok satan kitapları

Kırmızı Pazartesi

Kolombiyalı büyük yazar Gabriel García Márquez’in 1981’de yayımlanan yedinci romanı Kırmızı Pazartesi, işleneceğini herkesin bildiği, mani olmak için kimsenin bir şey yapmadığı bir iffet cinayetinin hikayesi. Hem Kolombiya’da, hem de yayımlandığı dünyanın dört bir yanındaki pek çok ülkede sallayıcı tesirleri olmuş bir roman. Akılda yazar, çocukluğunu geçirdiği kasabada seneler evvel yaşanmış bir cinayet hadisesini aktarıyor. Romanın kahramanı Santiago Nasar’ın öldürüleceği daha ilk satırlardan emin. Kırmızı Pazartesi, sadece bir cinayetin arka tasarısını değil, bir ulusun ortak tavır şekillerinin potresini de çiziyor. Böylece, sonuna dek alakayla okuyacağınız bu kısa ve ebedi roman, bir kaliteyi de kazanmış oluyor.

Kırmızı Pazartesi

Gabriel García Marquez

Çev.: İnci Kut

Can Yay.

S.: 120

Kitabı satın almak için tıklayınız: kitapyurdu

Haberin tamamı için

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı