Kültür & Sanat

Ben Okurum pocast’i ile kitaplara kulak verin

Değişen medya kumpasında podcast’ler gün geçtikçe ehemmiyet kazanıyor. “Korona günlerinde sosyal mesafeyi gözetirken, size kitaplardan laf eden bir sese kulak vermek isterseniz, “Ben Okurum” bütün size göre” diyen Deniz Yüce Muvaffak Olur, kitapseverleri sohbetle bilgiyi buluşturan podcast’ine davet ediyor.

Her kısmın farklı bir kitap ele alınıyor

Ben Okurum’un her kısmında farklı bir kitaba odaklanan Muvaffak Olur, kitabın ona sezdirdiklerini anlatırken, yazarıyla alakalı anahtar kalitesinde bilgiler vermeyi de ilgisizlik etmiyor. Her kısmına farklı bir adın davetli olduğu Ben Okurum’u bir dost sohbeti gibi dinlemek de muhtemel; kitaplar hakkında konuşan, tartışan, kitap sevgisini paylaşan arkadaşların muhabbeti. Ancak bu sohbetle hudutlu kalmayan podcast, mevzubahisi kitaptan alıntıları ve Muvaffak Olur’ın kitapla alakalı bilgileri, kendi fikirlerini, yaşanmışlıklarını paylaştığı metinleri de kitap meraklılarına sunuyor. Birbirini bitiren, ustalıkla bir araya getirilmiş bu üç parçalı yapısı, Ben Okurum’u değişik podcast’lerden ayıran en ehemmiyetli özelliklerinden biri.

Bu defa çocuk kitaplarını masaya yatırıyor

Evvelki kısımlarda hep erişkinler için yazılmış kitaplardan laf eden Muvaffak Olur, Ben Okurum’un evvelki gün yayına giren 9. kısmında, davetliyi olan yazar Tülin Kozikoğlu’yla beraber bu defa çocuk kitaplarını masaya yatırıyor. Fotoğraflı kitapların tüm dünyada çok tanınan ve beğenilen ikilisi Julia Donaldson ile Axel Scheffler’in beraber çalıştıkları ilk kitap Nohut Oda Bakla Sofa’dan yola çıkan Muvaffak Olur ve Kozikoğlu, çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmanın yollarından fotoğraflı kitapların iyileştirici eforuna kadar bir hayli mevzuyu içeren ufuk açıcı bir sohbete imza atıyorlar. Ben Okurum’un bu yeni kısmında, Muvaffak Olur’ın sesinden, çocukların güzeline gidecek kısımlar dinlemek de muhtemel.

Ben Okurum’un tüm kısımlarına Spotify, Apple Podcasts, Podtail, CastBox ve Simplecast’ten erişmek muhtemel.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı