Estetik

Meme büyütme ile ilgili merak edilenler

Meme büyütme ile ilgili merak edilenler

Meme geliştirme ameliyatı, dünyada olduğu gibi ülkemizde de en sık yapılan estetik operasyonların başında geliyor. Oldukça tatmin edici neticeler alınan bu harekât; meme dolgunluğunun artırılması, dekoltenin apaçıklaştırılması, kısmi sarkıklıkların giderilmesi emeliyle yapılmaktadır. Ankara HLC Tıp MerkeziPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahı Op. Dr. Özerk Demiralp, meme geliştirme operasyonunu anlattı.

Meme geliştirme operasyonu ”Silikon implant” ismi verilen materyallerle hakikatleştirilmektedir. Günümüz şartlarında meme geliştirme harekâtında altın standart olan implantlar, uzun süreli memnuniyetin ve kastettiğimiz meme biçiminin elde edilmesinde ehemmiyetli bir yer yakalıyor. Gün geçtikçe kendini yenileyen bu teknoloji sayesinde; biçimlerini uzun müddet gözetebilen, deformasyonlara daha az neden olan, kalıcılığın daha fazla olduğu implantlar üretiliyor. Bunun neticesinde daha zaferli neticeler elde ediliyor.

Nasıl yapılıyor?

Meme geliştirme harekâtı; meme başından, koltuk altından veya meme altı kıvrım bölgesinden yapılabiliyor. Özellikle hastalarımızın sıklıkla dile getirdiği emzirme ile alakalı oluşabilecek problemler meme altı çizgisinden yapılan operasyonda, meme başı asabı korunduğu ve süt kanallarına hasar verilmediği için görülmüyor. Düz çizgi biçiminde açılan 4 cm’lik kesik, takribî bir yıl içinde soluklaşıyor ve meçhulleşiyor. Bu implantlar delici ya da kesici bir travmaya maruziyet haricinde, hiçbir biçimde patlamaz ki böyle bir vaziyette hayati uzuvların yaralanma tehlikeyi daha ön tasarıdadır.

Özgüveniniz yerine gelsin

Meme geliştirme cerrahisi açısından gelecek taahhüt eden usul ise ”Yağ enjeksiyonu”dur. Bedeninizden elde edilip, memeye verilen yağ dokusunun kısa vakitte erimesi ve bu usulle oluşabilecek kistler bu usulün dezavantajlarıdır. Özellikle memesinin bir kısmı alınmış ya da geçici müddet ile meme büyüklüğü isteyen şahıslarda bu usul uygulanabilmektedir. Meme geliştirme operasyonuyla, estetik açıdan dolgun bir meme biçimine sahip olmanız hem özgüveninizin yükselmesini sağlayacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı