Estetik

Kepçe kulak sorunu estetik ile son buluyor

Kepçe kulak sorunu estetik ile son buluyor

Kepçe kulak kişilerin saçlarıyla ya da şapkayla sürekli kulaklarını gizleme ihtiyacı hissettiren, kişilerin özgüveninin azalmasına neden olan önemli bir sorun. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Dağdelen kepçe kulak estetiği ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Kepçe kulak sorunu oldukça sık karşılaşılan bir şekil bozukluğudur. Bu sorun kulak kepçesi ile kafa arasındaki açının normalden daha fazla olmasından kaynaklanır. Kepçe kulak sorunu genetik ve doğumsal nedenlerden dolayı meydana gelebilir. Çocukluk döneminden itibaren alay konusu olması kişileri sosyal yaşantılarında problemler yaşamasına neden olabilir. Hatta bazı durumlarda özgüveninin kaybolmasına ve psikolojik olarak sorunlara da neden olabilir. Bu sıkıntılar ilerleyen yaşlarda da devam edebilir. Estetik cerrahinin sunduğu imkanlar sayesinde kepçe kulak sorunu basit bir operasyonla çözülebilmektedir. Ve ortaya çıkma ihtimali olan tüm psikolojik problemler de engellenebilmektedir.”

Kepçe kulak estetiği basit bir operasyondur

“Kulak gelişimi tamamladıktan sonra ihtiyaç duyan herkese bu operasyon başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir. Hatta çocuklar için en uygun dönem ise okul öncesi dönemdir. Kepçe kulak estetiği ile dışa doğru açılmış kıkırdak doku içe doğru çekilir. Operasyon sırasında kesiler kulak çizgileriyle gizlenecek şekilde atılır. Kulak mikro müdahaleler yapılarak düzeltildiği için iyileşme süreci hızlı olur ve hasta operasyon sonrası günlük hayatına hemen dönülebilir. Operasyondan birkaç hafta sonra kulağın yeni şekli ortaya çıkar” diyen Op. Dr. Dağdelen, sözlerine şöyle devam etti:

“Kepçe kulak tedavisi basit, kişilere verdiği sıkıntıları ise oldukça fazla olan bir estetik problemdir. Kepçe kulak estetiğinden sonra hasta şapka ya da saçları ile sürekli kulaklarını gizlemekten kurtulur. Saçlarını istediği modele sokabilir. Kişinin özgüveni yerine gelir, sosyal hayatında kendisini daha rahat hisseder. Kepçe kulak sorunu yaşayanların bu sorunla yaşamasına gerek olmayan, basit, iyileşme süreci hızlı olan bir operasyondur.”

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı