Estetik

Yüze estetik yaptırmadan önce bilinmesi gerekenler

Yüze estetik yaptırmadan önce bilinmesi gerekenler

Yüze estetik yaptırmak artık çok yaygın. Birçok kişi hayal ettiği güzelliğe kavuşmak için estetik operasyon yolunu seçiyor. Peki estetik yaptırmak için bunu istemek yeterli mi? Özellikle yüze yaptırılmak istenen değişiklikler öncesinde nelere dikkat etmek gerekiyor? İşte cevabı.

Yüz estetiği

İnsanların yüzlerinde oluşan değişiklikler vücutta oluşanlara göre daha çok rahatsız edebilir. Alındaki derin ve yatay çizgiler, gözlerin kenarındaki, üstündeki kırışıklıklar, göz torbalarının belirginleşmesi, burun kenarlarındaki çizgilenmelerin derinliği, dudak üstü kırışıklıkları, boyundaki çizgilenmeler zaman içerisinde ortaya çıkabilir ve cildin çizgisiz görüntüsü kaybolabilir. Bu durumlar için yapılan estetik operasyonlarda dolgu maddeleri ve botoks tercih edilir.

Botoks ve cerrahi işlemler

Alın ve şakaktaki kırışıklıkların tedavisi için botoks işlemi dışında cerrahi işlem de yapılabilir. Son dönemde bu bölgedeki kırışıklıklar için botoks işlemi, cerrahi tedaviye göre daha çok tercih edilir. Bunun nedeni ise botoksun, cerrahiye göre daha kısa sürede uygulanması ve ağrısız bir işlem olmasıdır. Ancak botoks işleminin yeterli olmadığı hastalarda cerrahi işlem daha faydalı sonuçlar verir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı