Estetik

Kim demiş yazın estetik yaptırılmaz diye

Kim demiş yazın estetik yaptırılmaz diye

Yaz aylarında estetik harekâtının yapılamayacağını düşünen bireyler, havaların soğumasını bekler. Öğrenilenin aksine, bazı işlemler yaz aylarında da yapılabilir. Ankara HLC Tıp Merkezi Uzmanları, kamuoyunun merak mevzusu olan “Yaz aylarında hangi estetik işlemleri yaptırılabilir?” sualine değindi.

Yoğun iş temposunda estetik harekâtı için zaman ayırmak oldukça güç. Yaz aylarındaki izin yarıyılınızı hoş bir biçimde tasarlayıp, yeni bir formla iş yaşamınıza dönebilirsiniz.

Burun operasyonu

Burun operasyonu Rinoplasti ülkemizde en sık yapılan estetik cerrahi harekâtıdır. Operasyondan sonraki yarıyılda gözlük kullanımındaki güçlükler ve terlemenin alçıya olan tesiri sebebiyle operasyon olunmasını soğuk aylarda önerilirken, son senelerde buruna basmayan gözlükler ve termosplint gibi atellerin kullanıma girmesiyle yaz aylarında da bu harekâtı rahatlıkla yapabilmektedir.

Karın germe harekâtı

Liposuction ve karın germe harekâtını tüm mevsimlerde yapabiliyoruz. Bu operasyonları, yaz aylarında olan hastaların en büyük evhamı takribî bir ay korse kullanımı ve güneşe maruziyet neticeyi izlerin bariz olma olasılığı. Son senelerde ince korselerin kullanımı ve yüksek etmenli güneş gözeticilerin aktif koruma sağlamasıyla bu şikayetler oldukça eksilmiştir.

Meme operasyonu

Yaz ayları özellikle meme operasyonları için birden çok avantaj sunmaktadır. Kolay pansuman yapılabilme, kalın elbiselerin giyilip çıkarılmasındaki güçlüğün ortadan kalkması ve bu hareketlerin meme adaleyi üzerindeki olumsuz tesiri bu mevsimi öbür aylara oranla daha üstün kılmaktadır.

Son olarak özellikle çocuklarda sık yapılan bir cerrahi harekât olan kepçe kulak operasyonu, sömestr tatilinde mekteplerini aksatmadan rahatlıkla yapabilecek bir cerrahi operasyondur.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı