Estetik

Estetikte 2018 yaz trendi: Hollywood yanağı

Estetikte 2018 yaz trendi: Hollywood yanağı

Tanfer Sağlık ve Estetik Kliniği’nden Estetik, Plastik, Rekonstrüktif Cerrahi ve Yanık Uzmanı Doç. Dr. Fikret Eren, yaz aylarında en çok uygulanan estetik harekâtlar güneşin dolaysız tesirine maruz kalmayan bölgelerde yapılan operasyonların meme geliştirme, küçültme, dikleştirme, liposuction ve karın germe operasyonları olduğuna söyledi.

Bunun yanında 2018 yazına damga vuran estetik işlemleri anlatan Doç. Dr. Eren söylemelerine, “Natürel ki botoks ve dolgu uygulamaları da her mevsim uygulanabilen estetik uygulamalardandır. 2018’in yaz trendleri ise, Hollywood yanağı, meme estetiği geliştirme, dikleştirme, saç ekimi, karın estetiği, botoks ve dolgu uygulamalarıdır” biçiminde devam etti.

Özellikle Hollywood yanağı olmak üzere bu yazın trendleri estetik işlemlerini söyleyen Doç. Dr. Eren, kendisine yöneltilen sualleri ise şöyle yanıtladı:

Hollywood yanağı

BAYANLAR VE ERKEKLER

Bayanlar en çok neler yaptırıyor?

Bayanlar en çok; Hollywood yanağı, meme estetiği, rinoplasti ve karın germe operasyonları yaptırmaktadır.

Erkekler en çok neler yaptırıyor?

Erkekler daha çok; saç ekimi, jinekomasti ve burun estetiği yaptırmaktadır.

Hollywood yanağı

YANAKLARDA HOLLYWOOD RÜZGÂRI

Hollywood yanağı nedir?

Hollywood yanağı, yanaklardan yağ çıkarılmasına katlanan bir operasyonla elde edilen neticedir. Suratı yuvarlak görünen hastalar bu operasyon sonrası daha çekici olan oval forma kavuşurlar. Bu operasyonun en ehemmiyetli endikasyonu, dolgun ve yuvarlak bir surat yapısına sahip olmaktır. 17-18 yaşlarından sonra uygulamak doğrudur. Zira surat gelişimini bu yaşlarda tamamlar. Zati yanakları çökük, yağ yoksulu olan ve suratı oval görünen kimselerde bu harekât uygulanmaz. Hastanın genel gidişatı ve ek hastalıkları da tanımlayıcıdır.

Harekât nasıl uygulanır?

Kolay bir harekât olup ağız içinden yapılan minik bir kesi ile yapılır. Yerel anestezi ile tercihen sedasyon ilave edilerek ameliyathane koşullarında uygulanması iyi olur.

Genel olarak sızılı bir harekât değildir. Bu operasyonla elde edilen neticeyi cerrahi dışı işlemlerle elde etmek muhtemel değildir. Harekât takribî 1-1.5 saat sürer. Yuvarlak ve dolgun yanak yapısına sahip erkekler de bu operasyonu seçim etmektedir.

İyileşme sürecinde ağız içi dikişler bir hafta-10 günde düşer. Kesi bölgesi ağız içinde olduğu için iz problemi olmaz. Kanlanması iyi bir bölge olduğu için iyileşme süratli izler.

Hollywood yanağı

ESTETİK OPERASYONLARDA İYİLEŞME SÜRECİ

Operasyon sonrasında olağan yaşama hemen dönülür mü?

Operasyon sonrası bireyden bireye değişmekle birlikte üç, dört gün sonra işe dönülebilir. İlk üç gün yemek yedikten sonra bolca su veya antiseptikli solüsyon ile gargara yapılması önerilir. İlave olarak antibiyotik ve sızı kesici reçete edilir. Hasta üçüncü gün hakimiyete çağrılır. İkinci hakimiyet beşinci gün veya birinci hafta sonundadır.

Yurt dışından en çok hangi estetik işlemler için ülkemizi seçim ediyorlar?

Yurt dışından en çok saç ekimi için ülkemize geliyorlar. Aynı zamanda göz kapağı, burun ve meme estetiği değişik seçim nedenleri arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Estetik operasyonlarda iyileşme süresi nedir?

Estetik operasyonlarda iyileşme müddetleri değişik operasyonlarla paraleldir. İlk bir hafta, on gün erken iyileşme yarıyılı olup bunu bir seneye kadar devam eden uzun nekahet yarıyılı takip eder. Operasyon bölgesindeki şişliğin üçüncü ayda yüzde 80’i ortadan kalkar. Geri kalan yüzde 20’si ise bir seneye kadar yavaş yavaş geriler. Operasyon bölgesinin bütün olarak iyileşmesi vasati bir yıldır. Bu vakit operasyon tekniğinden ve cerrahtan bağımsız olan olağan yara iyileşmesine içerir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı