Estetik

Düğün öncesi yeni trend: Saç ekimi

Düğün öncesi yeni trend: Saç ekimi

Konutluluk hazırlığı yapan bir hayli birey, düğün günlerinde hatasız görünümü elde etmek için muhtelif usuller sınıyor. “Düğün evveli estetik uygulamaları” konutluluk hazırlığında olan bir hayli çift tarafından sıklıkla seçim ediliyor. Düğünden takribî bir yıl evvel yapılmaya başlanan çift estetiğinde; botoks, yağ aldırma ve ekim uygulamaları başta yer alıyor. Son senelerin en çok seçim edilen estetik uygulaması olan saç ekimi, konutluluk hazırlığında olan çiftler arasında da oldukça popüler. Düğün günü çekilecek olan videolar ve resimler çiftler tarafından ömür boyu saklanıyor ve andırılıyor. Resimlerde en estetik hallerini yansıtmak isteyen bir hayli birey, düğün evveli çift estetiğine müracaat etiyor.

Estetik görünümde büyük rol oynayan saçların nasıl göründüğü, konutluluk evveli hazırlıklarda da bir hayli çiftin usunu karıştırıyor. Estecenter Plastik Cerrahi Merkezi Medikal Direktörü İbrahim Çevik, “Konutluluk evveli her çift gür, dolgun ve sıhhatli görünen saçlara sahip olmak istiyor. Düğünden birkaç ay evvel yapacağımız saç ekimi uygulaması ile istediğiniz estetik görünüme kavuşmanızı sağlıyoruz.” diyor.

Çiftlerin ilk seçimi: Saç ekimi

Saç ekimi; cinsiyet fark etmeksizin yapılması, yaş hududu gerektirmemesi, süratli yapılan ve kısa müddette tesirli netice veren bir işlem olması sebebiyle sıklıkla seçim ediliyor. Saç ekimi harekâtları her ne kadar damat adaylarının öncelikli seçimi olsa da günümüzde büyüyen bir hayli saç ekimi tekniği sayesinde gelinler de rahatlıkla saç ekimi yaptırabiliyor. Medikal Direktör İbrahim Çevik, tıraşsız saç ekimi usulü sayesinde işlem sırasında rastgele bir tıraşlama ve kesim harekâtının hakikatleşmediğinin altını çiziyor. Bu sayede düğünden sadece bir ay evvel dahi saç ekimi operasyonu yaptırılabiliyor.

Saç ekimi harekâtları ile saçların arasındaki boşluklar dolduruluyor, saçlar gürleştiriliyor ve yeni saç çizgisi planlanıyor. Saç ekimi harekâtında saçların çıkış güzergahı ve açısı, saç köklerindeki boşluklar, bireyin genetik yapısı, saç pigmenti gibi bireye özel saç yapısı araştırılıyor.

Saç ekimi yaptıracak olan çiftlerin en geç bir ay evvelden işleme başlaması gerekiyor. Tıraşsız saç ekimi uygulaması ile saç ekimi sonrası rastgele bir işlem izi kalmıyor. Konutluluk evveline yaptıracakları saç ekimi işleminden yarar almak isteyen çiftlerin, operasyon tarihini doğru tanımlamaları gerekiyor. Saç ekimi işlemi ile ekilen saç kökleri, 3. aydan itibaren uzamaya başlıyor. Ancak gür ve natürel görünümlü saçlara kavuşmak vasati 1 yılı bulabiliyor. Bu sebeple düğün evveli yapılacak estetik harekâtlarda iyileşme sürecini göz önünde bulundurup, hekime danışılarak tarih tanımlanması gerekiyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı