Estetik

Dudak dolgusu ile hayal ettiğiniz görünüme kavuşun

Dudak dolgusu ile hayal ettiğiniz görünüme kavuşun

Dudaklar hoşluk algısında oldukça ehemmiyetli bir yere sahiptir. Göze çarpan konumundan dolayı bireyler dudaklarına oldukça fazla hassasiyet göstermektedirler. Dudakların dolgun olması, şahsın surat ifadesini çok daha sıcak ve hoş hale getirir. Ayrıca zamanla buruşukluk oluşan veya deforme olan dudaklar, dolgu sayesinde canlılığına kavuşur. Bu sebeple dudak dolgusu seçim edenlerin rakamı her geçen gün çoğalmaktadır. Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Defne Erkara, dudak dolgusu hakkında bilgi verdi.

Dudak dolgusu nedir

Genç ve hoş görünmek için dolgun dudaklar oldukça tesirlidir. Dudakları dolgun hale getirmek için geliştirilen usuller her geçen gün ilerlemekte ve bu usuller şahısların gereksinimlerine göre değişik biçimlerde olabilmektedir. Mevcut büyümeler ve tercihteki bu değişiklik avantajı sayesinde de dolgun dudaklara kavuşmak artık çok daha basittir. Hekim ile yapılacak olan görüşmede, dudak dolgusu için uygunluk vaziyeti tanımlanır. Bu görüşmede dudağın yapısı araştırılmakta ve suratın genel yapısına bakılmaktadır. Sizlerin arzlarıyla birleşen uzman yaklaşımı sonrasında, zaferli işler ortaya çıkar. Uygun usul rahatlıkla tanımlanır. Çoğunlukla seçim edilen usul hyaluronik asit kapsayan dudak dolgusu ile dudak dolgunlaştırmadır.

Dudak dolgusu için hangi alternatifler mevcuttur

Dudak dolgusu yaptırmak isteyen şahıs, öncelikle nasıl bir görünüm istediğine karar vermelidir. Dudak tipleri çok değişik olup, hangisinin surata yakışacağı çok ehemmiyetlidir. Dudaklarda iyileştirme yapılır fakat yapılan iyileştirme surat ile geçim sağlamazsa burada zaferli bir harekâttan laf etmek imkânsızdır. Bu noktada hem dudak dolgusu yaptıracak olan şahsın temennisi ve dudak yapısı hem de harekâtı yapacak cerrahın sunacağı seçenekler ehemmiyetlidir. Dolgu, suratın genel görünümü ile geçimli olmalı, şahsın ifadesini bozmamalıdır. İyi bir dudak dolgusu, suratı hoşlaştırmalı, surat ifadesini pozitif kılmalı ve suratın öteki hatlarını ortaya çıkarmalıdır.

Kullanılan dolgu maddesi, hyaluronik asit içeriklidir. Yumuşak ve jölemsi bir maddedir. Dolgunun birkaç çeşidi vardır. Bu çeşit, dolgunun kullanılacağı yere ve dolgu yapılacak şekle göre farklılık gösterebilir. Molekül arası bağlara bağlı olarak değişik kalınlıkta cinsleri vardır. Ama en genel hali ile öğrenilen kalıcı olan veya kalıcı olmayan dudak dolgusudur. Kalıcı olan dolgular, ismi üzerinde geri dönüşüme sahip olmayan dolgulardır. Bu sebeple çok gerek dinlenmedikçe seçim edilmemektedir. Zira kalıcı olmasından ve geri dönüş olmamasından dolayı, bireyler bu usulü tehlikesiz bulmazlar. Ayrıca yabancı cisim tepkini verdiği için neredeyse kullanımdan kalkmıştır. Dudak dolgusunda kalıcı olmayan uygulamalar seçim edilir.

Dudak dolgusu nasıl yapılır

En çok seçim edilen dolgu cinsi, hyalüronik asit enjeksiyonudur. Hyalüronik asit, zati tenin esas elementlerinden bir tanesidir. İhtiyarlama ile beraber bu madde eksilmekte ve cilt su yakalama anlamında işlevini kaybetmektedir. İşte bu enjeksiyon sayesinde, dudaklar natürel bir görünüme kavuşmaktadır. Dudak dolgusu basitlikle yapılan bir uygulamadır. Çok kısa vakitte harekât yapılır ve şahsın sosyal yaşamına dönüşü de oldukça kısadır.

Özel ve çok ince bir iğne dayanağı ile hyalüronik asit preparatı, ten içine ve altına, ayrıca dudak adaleyi içine de enjekte edilmektedir. Bu harekâtın vasati süresi 15 dakika etrafıdır. Sızısız bir usul olmasıyla beraber bazı bireylerde sızı eşiğinin düşüklüğünden dolayı yeniden de kaygı uyanabilir. Fakat bu evhama gerek yoktur. Dudak dolgusu yapılırken, yerel anestezik kremler kullanılarak konforlu bir uygulama sağlamak muhtemeldir. Tabi herkesin cilt tipi değişiktir. Bu sebeple uygulama sonrasında bazen hafif kızarıklar karşımıza çıkabilir. Dudak dolgusu genellikle tek seans biçiminde yapılır. Şayet dolgu harekâtı ilk defa yapılmaktaysa, vasati 2–3 hafta kadar sonra, mevcut kalınlık yeterli görülmezse bir seans daha yapılabilir. Dudak dolgusu tesirini uygulamadan hemen sonra göstermektedir. Bu süratli tesir sayesinde bireyler kendilerini çok daha mutlu ve özgüvenli sezerler. Uygulama bir sene kadar kalıcılığına gözetir. Bu vakit sonunda uygulamanın yinelenmesi lüzumludur. Her tekerrürden sonra kalıcılık süresi uzar. Kesinlikle uzman hekimler tarafından yapılması gereken dudak dolgusu ile çok daha anlamlı ve estetik gülüşlere sahip olmak muhtemeldir.

Mevzu ile alakalı ayrıntılı bilgi için Dr. Defne Erkara’nın https://www.defneerkara.com/dudak-dolgusu.html internet sayfasına müracaat etebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı