Estetik

Çene konturu uygulaması

Çene konturu uygulaması

Kadınların ve erkeklerin daha güzel ve genç görünmek için başvurdukları Medikal Estetik alanında 18 yıldır hizmet veren Dr. Seran Göçer Klinik, yeni uygulamalarıyla dikkat çekiyor. Yüzdeki hacim eksiklikleri, kırışıklıklar, göz altı morlukları dahil olmak üzere bu sorunların hepsine cevap olan dolgular şimdide de çene konturunun belirginleştirilmesinde, çenenin güçlü ve dikkat çekici bir görünüm kazanmasında uygulanıyor. Hem de ameliyatsız… Dünyadaki estetik trendleri yakından takip eden Dr. Seran Göçer, son günlerde çok tercih edilen ameliyatsız çene konturu uygulaması hakkında merak edilenleri anlattı.

Güçlü bir çene şekli gençlik, canlılık ve çekicilik göstergesi

Çene Kontur Dolgu uygulamaları ile ilgili olarak Dr. Seran Göçer: “Çenenin geride oluşu, çene hattı çizgisi belirsizliği, asimetri gibi sorunlar pek çok kişinin rahatsız olduğu sorunlardır. Çene bölgesindeki sarkmalar ise hastaların en çok şikayet ettiği noktadır. Çünkü yüz ovalinin bozulması ve yüz konturunun değişmesi, kişiyi olduğundan yaşlı ve üzgün gösterir. Çene bölgesi sarkmaları özellikle marionet dediğimiz ‘dudak-çene çizgisi’ ile başlar ve çene bölgesindeki hacim kaybından dolayı yüz konturu aşağıya doğru gevşer. Güçlü bir çene şekli ve çizgisi, gençliği, canlılığı ve çekiciliği belirleyen en önemli detaydır. Bu yüzden boyun ve çene görünümüyle ilgili şikayeti olanlar için yapılacak uygulamalarda öncelikle çene hattını iyileştirmek ile başlanmalıdır. Çünkü burası boyun ile yüz arasında bir sınır bölgedir ve sıklıkla çene biraz dışarı çıkarılırsa iyi bir profil elde edilebilir” diye konuştu.

Deformasyonlu yüzler yeniden biçimlendiriliyor

Dr. Seran Göçer’in verdiği bilgiye göre; bu profil insan vücudunda ve daha birçok canlıda doğal olarak bulunan bir polisakkarit ve uygun vizkoelastik profil olan, aynı zamanda da doku üzerine minimal baskı yaratan ve kontrollü konumlandırma, dar alanlara kolay enjeksiyon gibi avantajlar sağlayan patentli “resilient” hyaluronik asit içeren dolgular ile yapılıyor. “Minik iğneler ile enjekte edilen dolgu malzemesiyle çeneye hacim verilebilir, çenenin konturları ön plana çıkarılabilir, eğer varsa asimetrisi giderilebilir ve çene yüzle uyumlu bir şekle getirilebilir” diyen Dr. Seran Göçer, deformasyonu fazla yüzlerin yeniden biçimlendirilmesi için özel olarak tasarlanan Teoxane Laboratuvarlarının geliştirdiği; yüz kontürünün yeniden şekillendirilmesi, elmacık kemiği ve çene bölgesine hacim kazandırmak için özel olarak geliştirilmiş, yüksek oranda çapraz bağlı Ultra Deep, kullanmayı tercih ettiğini belirtti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı