Estetik

Botoks ve dermal dolgu sonrası dikkat etmeniz gerekenler

Botoks ve dermal dolgu sonrası dikkat etmeniz gerekenler

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur botoks ve dermal dolgu uygulamaları sonrasında nelere dikakt edilmesi gerektiğini aktardı: “Botoks ve dermal dolgular geçici, yinelenebilen ve son derece konforlu uygulamalardır. İyileşme süreçleri kısadır, sosyal yaşamı etkilemez, dolayısıyla son derece de fazla seçim edilen ve bizlerinde sıkça uyguladığı prosedürlerin başında geliyor. Sosyal yaşamı etkilemiyor evet ama kesinlikle bazı ihtarları dikkate almak gerekiyor. Şayet bu noktalara dikkat ederseniz, hem dermal dolguların, hem de botoksun faalliğinin çok daha uzun sürmesini sağlar ve oluşabilecek karmaşıklıkların da önüne geçmiş olursunuz”.

Botoks ve dermal dolgu sonrası dikkat etkeniz gerekenler

– 12 saat makyaj yapmayın. Zira bayanların çoğu makyaj malzemelerinin özellikle makyaj fırçalarının hijyenine yeterince umursamıyor. Makyaj fırçaları çoğunlukla bu haliyle bakteri yaradılışına sarih oluyor. Ayrıca hijenik olsalar bile sentetik bir makyaj malzemesiyle cildinizi kapatmayın.
– Harekâttan 12 saat sonra duş alabilirsiniz.
– 1 hafta sonra sauna, spor ya da buğu banyosu yapabilirsiniz. Kısaca reelinde kan tazyikini artıracak her türlü etkinlikten 1-2 hafta kadar uzaklaşmalısınız.
– Harekâttan sonraki 4 saat süresince kesintisiz başınızı öne eğmenizi gerektirecek etkinliklerden uzak durun ve surat üstü uyumamaya itina gösterin.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı