Güzellik

Yüz şekline göre kontur nasıl yapılır

Yüz şekline göre kontur nasıl yapılır

Son birkaç yıldır makyaj yapmak başka bir ebat kazandı. Artık makyajla yalnızca renklenmiyoruz şekilleniyoruz da. Bunu da konturla sağlıyoruz. Peki kontur nasıl yapılır? Kontur yaparken natürelliği gözetmek çok ehemmiyetli. İşte makyaj sanatçılar tarafından onaylanmış, değişik surat şeklerine göre doğru kontur teknikleri.

Elmas surat biçimi

Elmacık kemiklerinin altındaki alanda hafifçe konturlarınızı uygulayın ve yanağınızın ortasına doğru dağıtın. Bu size mahsuller çok sert görünmeded natürel ebat kazandıracak.

Kalp surat biçimi

Şayet suratınız kalp biçimindeyse, alnın tepesine, çene kemiğinin altına ve çenenin ucuna olmak üzere 3 noktaya kontur uygulaması yapılmalıdır. Büyük bir allık fırçası bu teknik için ideal olacaktır.

Oval surat biçimi

Şayet oval bir suratınız varsa, şekillendirme malzemesini alnınızın yanlarına ve elmacık kemiklerinin altına uygulayın. Aha sonra fırçayla bu işaretleri iyice dağıtın.

Yuvarlak surat biçimi

Yuvarlak suratlı kızlar için, alnın yanlarına, elmacık kemiklerinin altına ve çene çizgisi süresince kontur uygulamak gerekir. Bu biçimde suratınızı şekillendirebilirsiniz. Çizgilerin görünmemesi ve gölgelerin yumuşak olmasına dikkat edin.

Kare surat biçimi

Şayet kare biçimindeki bir suratınız varsa, alın ve çene kemiği kontur uygulaması yapılmalıdır.

özel içeriğidir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı