Güzellik

Düşük kaşlara kaş kontürü uygulaması

Düşük kaşlara kaş kontürü uygulaması

Özellikle de yüzün diğer unsurlarıyla uyum sağlamayan kaşlar, kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterebilir. Bu aşamada devreye giren kaş kontür uygulaması doğru ellerde yapıldığında kaşlara yeniden hayat vermekle kalmaz, kişinin çehresini tamamen değiştirebilir. Ergül Keskin Conture Make up Studio’nun Kurucusu, Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, düşük kaşlara ameliyatsız çözüm sunan kaş kontürünü anlatıyor.

Düşük kaşlara kontür dokunuşu

Bazı kişilerin kaşları yapısal olarak aşağı doğru bakabilir. Bu durum hem göz kapaklarını daha düşük gösterir hem de kişiye yorgun bir görünüm verir. Düşük kaş olarak adlandırılan bu kaş formu, estetik açıdan da olumsuz bir değişken olarak kabul edilir. Çünkü kaşlar gözlere
yaklaştıkça yüz daha kapalı görünmeye başlar. Aksi durumda ise yani göz ve kaş arasındaki mesafe açıldıkça;

– Yüz daha aydınlık görünür.

– Aşağı olan form yukarı doğru tekrar tasarlandığı için yorgun görünüm yerini canlı ve taze bir görünüme bırakır.

– Aynı zamanda bu küçük illüzyon gözleri olduğundan çok daha çekik gösterir.

– Daha güçlü bir ifade kazandırır.

– En önemlisi de kişiyi olduğundan daha genç gösterir.

Düşük kaşlara sahip olan kişiler neden kaş kontürü yaptırmalı

Kaşlar her zaman yüzde istenildiği yerde pozisyon almaz. Doğuştan gelen etkilerin yanı sıra geçen zaman ve diğer dış faktörler kaşların daha az çıkmasına, dökülmesine ve şeklinin bozulmasına yol açabilir. Bu durumda birçok kadın daha çekik ve doğru formda kaşlar için
estetik uygulamalara başvursa da kimileri bu durumdan kaçınır. Endişeleri minimum seviyeye indiren kaş kontür uygulaması ise geri döndürülmesi zor estetik uygulamalarının aksine pratik ve uzun vadeli çözümler sunar. Düşük kaşlara sahip olup kaş kontürü yaptırmak isteyen kişilerin bu noktada dikkat etmesi gereken en önemli unsur, kontür yaptırılacak merkezin güvenilirliğidir. Çünkü doğru kaşlara kavuşayım derken çok daha kötü sonuçlarla karşılaşılabilir. Ayrıca bu konuda uygulanan birçok yöntem arasından en güvenilir olanı seçmeli, sağlık sorunlarına yol açmayan mikropigmentasyon yöntemi tercih edilmelidir.

Kaş kontürü nasıl uygulanır

– Öncelikle göz şekli ve yüzün diğer etkenleri de göz önüne alınarak bir kaş formu belirlenir. Kaş formu çizilirken kişinin beklentileri de belirleyici bir rol üstlenir.

– Sonraki aşamada ise belirlenen kaş modeli ön çizim ile kişiye çizilir. Bu işlemde herhangi bir kesik atılmadığı için kişiye rahatsızlık vermez.

– Ön çizim sonrasında 3D, kıl, gölgeleme, pudralama gibi farlı teknikler ile uygulama yapılır. Kullanılan mikro iğnelerin tamamen kişiye özel ve tek kullanımlık olması gerekir. Aynı zamanda işlem sırasında cilde uygulanan boyaların da doğal olması gerekir.

– İşlem süresi uygulanacak kaş yoğunluğuna göre 1,5 ila 2 saat arasında değişir.

– İşlem gerçekleştirildikten 20 gün sonra son dokunuşlar yapılarak kaşa son hali verilir. Kullanım süresi 6 ay ile 2 yıl arasında değişiklik gösterir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı