Güzellik

Yeni yıl motivasyonunuz; saçlarınız

Yeni yıl motivasyonunuz; saçlarınız

Tarih süresince hoşluk algısının en özel bitiricisi olarak kabul edilen saçlar, 21. asrın hoşluk kavrayışında da ehemmiyetli bir yere sahiptir. Bugün gelinen noktada bakımlı ve hoş olmak için bir hayli şahıs, ciltlerine olduğu kadar saçlarına da yatırım yapıyor. Bir kadının en eforlu aksesuarı olan saçlarının reel potansiyelini ve tesirini ortaya çıkarmak için tabiatın eforundan yararlanabileceğimizi söyleyen İnci Soydan Hoşluk Konutu Kurucusu İnci Soydan natürel saç maskesi tanımını paylaşıyor.

Sıhhatli saçlar motivasyon sağlıyor

Suratın tamlığını sağlayan ve hoşluğun en ehemmiyetli bitiricisi olarak kabul edilen saçların eforlu bir özgüven kaynağı olduğunu ifade eden İnci Soydan; “Hoşluk algısının en ehemmiyetli oyuncuları arasında yer alan saçlar, şahsın kendisini daha iyi sezmesini sağlarken, psikolojik anlamda da pozitif bir tesir yaratıyor. Saçların bakımlı olması şahsın ifadesi ve motivasyonu üzerinde oldukça ehemmiyetli bir role sahip. Bu noktada yeni senede alınan kararları uygulamaya geçirmek için zorunlu motivasyonu sunan saçlar, değişmek için de hoş bir başlangıç noktası sağlıyor” dedi.

Aşınmış saçlar itinasız, sıhhatli saçlar çekici gösteriyor

Soğuk havaların tesiriyle saçların sıhhatini gözetmesinin güçleştiğini belirten İnci Soydan; “Kuru hava, rüzgar, mevsim farklılıkları saçın kurumasına ve parlaklığını kaybetmesine yol açıyor. Bu vaziyet saçların daha bakımsız şahsın ise itinasız görünmesine neden oluyor. Mevzuyla alakalı yapılan araştırmalar, saçları bakımsız görünen bireylerin etraf tarafından aldırışsız, üşengeç ve kendine bakmayan biri gibi idrak edilmesine yol açtığını gösteriyor. Bütün tersi bir gidişatta ise şahsın çok daha hoş, çekici, bakımlı ve itinalı biri gibi görünmesini sağlıyor. Bu noktada yenilenmek ve saçları yeni seneye hazırlamak için işe öncelikle saçlardan başlamak, saç köklerini kuvvetlendirmek ve ıslatmak gerekiyor. Tabiatın mucizesi yağlardan yararlanarak hazırlayacağınız bir saç maskesiyle saçların kaybettiği ışıltı tekerrür kazandırılabilir” dedi.

Natürel mucize; zeytinyağı

Antik çağlarda altın diye adlandırılan ve hoşluk için hazırlanan reçetelerin bırakılmaz mucizesi zeytinyağı bir hayli bakım mahsulünün esasını oluşturur. Zengin ve ıslatıcı bileşenleri sayesinde saçınız üzerindeki tesirini süratlice gösterir. A ve E vitaminleri ile antioksidanlar açısından oldukça zengin olan zeytinyağı saçlardaki keratinin korunmasını sağlarken saçlara nem sağlar.

Maske için

– ½ maydanoz,
– 3 yemek kaşığı mayonez,
– 4-5 ceviz içi,
– 1 tatlı kaşığı polen,
– 1 tatlı kaşığı toz maya,
– ½ kahve fincanı ceviz yağı,
– ½ kahve fincanı zeytinyağı,
– ½ kahve fincanı susam yağı,
– 1 tutam kuru hatmi çiçeği.

Saçın gereksinim dinlediği nem ve bakımı sağlayacak olan maske için öncelikle hatmi çiçeği, toz haline getirilir. Sonra tam malzemeler karıştırılır. Macun kıvamına gelen karışım süzülüp, saça yedirilir ve saçta iki saat bekletilir. Daha sonra natürel bir şampuanla saç yıkanır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı