Güzellik

Tırnak uzatmak için ne yapmalı

Tırnak uzatmak için ne yapmalı

Uzun ve bakımlı tırnaklara sahip olmak kullandığınız ojenin ve takıların daha çekici görünmesini sağlar. Natürel görünmeyi hoşlanan bayanlar takma tırnak takma tırnak yerine kısa tırnakların daha acele uzamasını ister. Bazı tırnak uzatma usulleri tırnakların eforsuzlaşmasına ve kırılıp deforme olmasına neden olmaktadır. Önereceğimiz pratik usullerle tırnakları basitçe uzatırken daha eforlu ve daha sıhhatli görünmesini de sağlayabilirsiniz.

Bakımlı tırnaklara sahip olmanın yolları

– Sıhhatsız beslenme ve noksan su harcamak tırnakların eforsuz kalarak kırılmasına neden olur. Varsa sıhhat meselelerinin giderilmesi ve doğru beslenme programı tırnakların daha süratli uzamasını sağlar. Beslenmenize ehemmiyet göstermezseniz, tırnak bakımı hatasız olsa bile tırnaklardaki zayıflama ve kırılmayı önleyemezsiniz. En ehemmiyetli kaide balanslı ve öğün sıçramadan sıhhatli beslenme.

– Yuvarlak kesilerek törpülenen tırnak, küt kesime göre daha süratli uzar.

– Tırnaklarınızı suda bekletmek daha süratli uzamasını sağlar. En yaygın öğrenilen süratli tırnak uzatma usulü olan suda bekletme, tırnakların yumuşayarak kırılmasına neden olur. Tırnak kırılmasını önlemek için kuvvetlendirici tırnak bakımını ilgisizlik etmeyin. Tırnakları kuvvetlendirmek ve daha parlak görünmesini sağlamak için suyun içine birkaç damla limon damlatmanızı öneriyoruz.

– Kesintisiz oje kullanmak, tırnakların eforunu kaybetmesine neden olur. Haftada 2 gün oje sürmeyin ve tırnaklarınızı dinlendirin. Oje sürmeden evvel kuvvetlendirmek için kesinlikle top coat kullanın.

– Sirke ve tuzu karıştırarak tırnaklarınıza sürmek uzamayı süratlendirici tesire sahiptir.

– Limon suyu, zeytinyağı ve menekşe yağını karıştırarak tırnaklarınıza sürmek hem tırnakların süratli uzamasını sağlar hem de beslenip kuvvetlenmesine dayanakçı olur.

– Muz, portakal, elma kabuğu ile tırnaklarınızı ovun. Meyve masajı, tırnak etlerini uyarır ve tırnak uzamasını süratlendirir.

– Tırnaklarınızı zorlayan hareketlerden kaçının. Uzayan tırnaklar kırılgan yapıya sahiptir. Tırnak kenarlarında oluşan et parçalarından rahatsızlık dinliyorsanız vazelin sürerek ıslatın. Tırnağa hasar vermeden tırnak etrafında oluşan ölü parçaları kesin.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı