Güzellik

Saçlara protein tedavisi

Saçlara protein tedavisi

roteinler saçınızı güçlendirmek ve büyümesini sağlamak için gerekli olan amino asitleri içerir. Saçlarınız kuru ve kırılmış ise protein tedavisi bu tür problemler için geçici ancak etkili bir çözümdür. Saçımızdaki doğal protein olan keratin, güneş, rüzgâr, kirletici maddeler ve kimyasal işlemlere maruz kalarak saçın yıpranmasına neden olur. Protein tedavileri, saçınızı dışarıdan besler ve güçlendirir.

Protein tedavilerinin yararları

Saçları yumuşatır: Ölü hücreleri saç derinizden alarak ve dıştan protein ekleyerek saçınızı besler ve yumuşatır.

Saç tellerini güçlendirir: Hidrolize edilmiş proteinleri saç köklerine doğrudan akıtır ve ve saç tellerini sertleştirir, böylece tellerinizi güçlendirir.

Saçınızı nemlendirir: Saç derinizdeki ölü hücrelerden ve enjekte edilen proteinlerden kurtularak saçınızı daha etkin şekilde nemlendirir.

Hacim: Saçınızı daha kalın, daha uzun ve daha sağlıklı yapar.

Evde protein tedavisi

Salonlarda protein tedavisi için aşırı harcama yapmak istemiyorsanız evde deneyebileceğiniz doğal protein tedavileri…

Avokado

– Avokado, zarar görmüş saçları onarabilen, güçlendiren ve besleyen yağ asitleri ve proteinleri içerir. Birkaç avokadoyu ezerek püre haline getirin.

– Püreyi mayonezle karıştırın.

– Bu maskeyi saçı beslemek ve yumuşatmak için saç derisine ve saçın tamamına uygulayın.

Yoğurt

– Yoğurt ve ekşi krema gibi süt ürünleri saçınızı temizleyen proteinler ve laktik asit içerir. Bir yumurta ve biraz yoğurdu karıştırıp hazırlayabilirsiniz.

– Karışımı saçlarınızda 20 dakika bekletin ve ılık suyla yıkayın

Not: yumurta, avokado ve yoğurdu kullanarak hazırladığınız karışımlara hindistancevizi yağı, bal, hindistancevizi sütü, muz, krema gibi yumuşatıcı maddeler ekleyerek protein bakımından zengin bir saç maskesi hazırlayabilirsiniz. Karışımı, nemli saçların tümüne uygulayın ve başınızı havluya sarıp 30-40 dakika bekletip iyice yıkayın.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı