Güzellik

Nude rujları kullanma rehberi

Nude rujları kullanma rehberi

Nude dudak boyasılar, deri rengine yakın hatta neredeyse transparan, varla yok arası bir dudak boyası olması nedeniyle suratınızda belirli bir bölgeye dikkat sürüklemek için kullanabileceğiniz fevkalade bir makyaj malzemesidir.

Peki nude dudak boyasını kimler, nasıl kullanmalı?

1. Deri renginiz sarihse pembemsi ve şeftali tonları seçim etmelisiniz. Böylece derinizle dudak boyasınız arasında natürel bir geçiş olur. Hafif bir fondöten ve allıkla bitirdiğinizde ise her şey susar göz makyajınız konuşur.

2. Buğday deriliyseniz, kahverengiye yakın şeftali tonlarında bir nude dudak boyası seçim etmelisiniz. Göz makyajınıza vurgu yapabileceğiniz gibi, yalnızca rimel sürüp yanaklarınızı allıkla renklendirebilirsiniz. Bu genel olarak dikkati suratınıza toplayacaktır.

3. Koyu derililer için bordomsu, kahverengiye çalan, keskin gül rengi tonları daha uygun olur. Rimelle birlikte sürükleyeceğiniz eyeliner özellikle gece dışarı çıkıyorsanız şahane bir tercih olur.

Nude dudak boyası kullanımıyla alakalı birkaç genel ihtar

– Şayet makyaj yapmayı hoşlanmayan biriyseniz “nude dudak boyası bütün bana göre” diyebilirsiniz. Ancak baştan uyaralım, fena halde yanılırsınız. Zira renk geçişi olmayan bir deriyi bu dudak boyası yalnızca daha renksiz, cansız, sıhhatsiz gösterir.

– Şayet iddialı bir makyaj yapmak istiyorsanız, nude dudak boyası kullanmayın. Dudakların sönük kaldığı bir makyaj iddialı olamaz.

– Nude dudak boyası dışında kullanacağınız değişik makyaj malzemeleri asla çok koyu tonlarda olmamalı. Makyajda tezatlıklar güzellik yaratır ama fazla tezat renkler yalnızca rahatsız eder.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı