Dekorasyon

Modern evlerde yeni trend natürellik

Modern evlerde yeni trend natürellik

Modern hayatta her şeyin yapayı ya da içine katkı maddesi eklenmiş halde sunulması, insanları doğal ve organik olana yöneltiyor. Her alanda ‘organik’ olanı ve doğal halinde kullanmak trend hale geldi. Bu trendi ev dekorasyonuna da taşıyarak; son dönemde oldukça popüler olan bir stil yakalayabilirsiniz.

Doku ve renkleri koruyun

Natürel bir ev dekorasyon tarzında temel kural, çok fazla işçiliğe gerek duyulmayan objeler tercih etmek ve tercih edeceğiniz objelerde orijinal doku ve renge sadık kalınarak kullanmak önemlidir. Bu sebeple natürel bir ev dekorasyonu yaratmak istiyorsanız ekstra bir işlem yapmadan, her şeyi en doğal hali ile kullanmanız esas kuraldır. Natürel ev dekorasyonunda en çok kullanılan dekorasyon objeleri ise; beton duvarlar, doğal ahşap masalar, taş tuğlalı evler, endüstriyel tarzda dekore edilmiş aksesuarlardır.

Doğal ahşap yemek masası kullanın

Natürel dekorasyon tarzının başlıca ham maddelerinden birisi tabi ki ahşaptır. Ahşap bir yemek masası olduğu gibi kullanıldığı sürece, modern sandalyeler ile birleştirilerek; hem modern hem de minimalistik bir dekorasyon tarzı oluşturulabilir.

Tuğla desenli duvarlar tercih edin

Natürel bir dekorasyon tarzını daha da güçlendirecek görüntülerden birisi tuğla görünümlü duvarlardır. Duvarların tuğladan olması, modern dekorasyonun en güzel örneklerinden biri olan loft tarzı evler için de oldukça uyumlu bir tercih olacaktır.

Kütükleri sehpaya çevirin

Natürel bir ev dekorasyonunda, kütükleri ham hali ile olduğu gibi kullanmak da oldukça trend bir seçimdir. Kütükleri hiçbir işleme tabii tutmadan, üzerine minik minderler yerleştirerek puf şeklinde kullanabileceğiniz gibi; üzerine bir şeyler koyabileceğiniz yan masa ya da orta masa şeklinde de kullanabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı