Güzellik

Mikropigmentasyon ile kaş dökülmesi kaderiniz olmasın

Mikropigmentasyon ile kaş dökülmesi kaderiniz olmasın

Gözler üzerine doğru konumlandırılmış kaşlar, yalnızca hoş bir siluet için değil anlamlı bakışlar ve tesirli bir ifade için olmazsa olmaz bir unsurdur. Özellikle de natürel, yoğun ve dokulu kaşlar…

Ancak bazı nedenlere bağlı olarak kaşlar dökülebilir, daha önceki canlılığını yitirebilir. Şahsın kaşları doğuştan seyrek olabilir veya sahip olduğu kaşlar suratına ve göz formuna uygun olmayabilir.
Bu noktada devreye giren kaş kontürü, mevcut kaş kayıplarını mikropigmentasyon usulüyle gidererek, kaş dökülmesini bir mukadderat olmaktan çıkarıyor. Ergül Bariz Conture Make up Studio’nun Kurucusu, Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Bariz, kaş dökülmelerine kalıcı çözüm getiren mikropigmentasyon usulünü anlatıyor.

Kaşlar neden dökülür

Gözlerin en ehemmiyetli eşi kaşlar, kimi zaman yanlış uygulamalar kimi zamansa yanlış mahsuller nedeniyle dökülür. Çok fazla kaş alan ve kaşlarını doldurmak için aralıksız kozmetik mahsullerden faydalanan bireylerde dökülmeler ve zamanla seyrekleşmeler daha fazla olur. Kaş kayıplarının yaşanmasında başı sürükleyen bu iki nedenin yanı gizeme;

– Yanlış ve kumpassız beslenme,
– Kaş bölgesinde alana gelen cilt problemleri,
– Saç kıran,
– Hormonal metamorfozlar,
– Yaş alma,
– Muhtelif hastalıklar da azalmalar da ehemmiyetli bir rol oynar.

Şayet tüm bu nedenler zamanla sizin de kaşlarınızın daha az çıkmasına ve dökülmesine yol açıyorsa öncelikle yanlış alışkanlıklardan bırakmalı ve muhtemel sıhhat problemlerini çözmelisiniz. Estetik meselelerin çözümü içinse kaş kontürü usulü seçim edilebilir.

Mikropigmentasyon usulü ile sıhhatli hoşluk

Anatomi, pigmentasyon, uygulama ve hijyen gibi parametreler mevzusunda uzman olan şahıslarca uygulanacak mikropigmentasyon usulü, bireylere istedikleri natürel kaş görünümünü kazandırıyor. Kaş bölgesindeki tenin üst bölgesine natürel kıl görünümlü çizgiler uygulanmasıyla yapılan mikrogimentasyon, yoğun bir görüntü yaratarak natürel kaşlarla geçim sağlıyor. Öteki usullere göre hem daha sıhhatli hem de daha kalıcı olan mikropigmentasyon operasyonu, muhtemel tepkin ve alerjik tepkimelerin önüne geçiyor.

Mikropigmentasyon usulünün avantajları nelerdir

– Cilde ince jiletler aracılığıyla kesikler atmaz.
– Kesikler atılmadığı için harekât sırasında kanamalar alana gelmez.
– Harekât sonrasında rastgele bir iyileşme süresi yoktur. Zira yaralar oluşmaz.
– Tenin alt tabakasına erişmez, ten yüzeyinde çalışır. Bu vaziyet muhtemel sıhhat tehlikelerini nötralize eder.
– Duyarlı ve alerjik ciltler basitlikle seçim edebilir. Zira usulü ve kullanılan nebatsal bazlı boyalar gereği sıhhat açısından mesele oluşturmaz.

Mikropigmentasyon usulü nasıl uygulanır

Mikropigmentasyon usulü, Mikropigmentasyon aygıtıyla tenin üst yüzeyine yapılır. Bu harekât sırasında ince uçlu mikro iğneler, çok süratli saldırılarla tenin takribî 2 mm altına nüfuz ederek, pigment vazgeçer. Bu noktada pigment tercihinin ehemmiyeti çok büyüktür. Zira seçilecek pigmentin cilt alt tonu ve kaşların rengiyle geçimi, ortaya çıkacak neticenin natürelliğini tanımlar. Bu nedenle profesyonel kontür makyaj uzmanıyla evvel kaş formunun daha sonra ise uygun renginin seçilmesi gerekir. Yapılacak ön çizimde ortaya çıkacak neticeye göre zorunlu revizeler yapılmalı ve operasyona daha sonra başlanmalıdır. Şayet uzman ellerde doğru teknik ve makinelerle yapılırsa ortaya çıkan netice, natürele en yakın muhteşemliktir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı