Güzellik

Kuru ve çatlamış dudaklar için ev yapımı 7 çözüm

Kuru ve çatlamış dudaklar için ev yapımı 7 çözüm

Mevsim farklılığı, dudak yalama gibi sıhhatsiz alışkanlıklar ve perhizimiz dahil olmak üzere dudaklarımız bir hayli nedenden dolayı nem kaybeder ve kurur. Uzmanlar, cildi hakikat kurutanın özellikle kış aylarında, kapalı etraflardaki soğuk hava ve kuru sıcaklıkların olduğunu söylüyor. Ancak konutunuzda basitçe hazırlayabileceğiniz karışımlarla kuru ve çatlamış dudaklardan kurtulabilirsiniz.

Badem yağı

Badem yağı, kuru dudaklardan kurtulmak da dahil olmak üzere bir hayli işlev için kullanılabilir. Uzmanlar, badem yağının egzemadan kuru dudaklara kadar bir hayli alanda kullanılabileceğini söylüyor. Bademe karşı bir alerjiniz olmadıüı sürece rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yalnızca dudaklarınıza birkaç damla uygulayın. Ayrıca, badem yağı kuru ve aşınmış saçlar için de iyi bir dermandır.

Hindistancevizi yağı

Uzmanlar, hindistancevizi yağını cildin kuru kalmasını önleyen iyi bir ıslatıcı olarak belirliyor. Hindistancevizi yağı aynı zamanda çok çatlamış dudakların, bakteriyel enfeksiyondan korunmasını sağlıyor.

Salatalık

Kuru dudaklardan nasıl kurtulacağınıza ait çözümler, buzdolabınızın bütün ortasında duruyor. Salatalık kuru ve çatlak dudaklar için müthiş bir rehabilitasyon usulüdür. Bu yeşil sebzeler dudaklarınızı zarifçe ıslatırken, cildinize dudaklarınızın hatasız görünmesini sağlamak için gereken vitamin ve mineralleri de sağlıyor.

Hava ıslatıcısı

Siz yatarken dudaklarınız çok kuruyabilir. Kuruyan dudaklar sonraki günlerde çatlamış ve enfeksiyon kapmış hale gelebilir. Çözüm; odanızda bir hava ıslatıcısı yakalamak. Etrafın havasına nem ilave eden bu aygıtlar sayesinde dudaklarınız kurumaktan kurtulabilir.

Bal ve şeker

Dudaklarınız iyi bir karışımla peeling yaparak dudaklarınızdaki ölü cildi atabilir ve pürüzsüz sezebilirsiniz. Aralıksız çatlamış dudaklarınızdan muzdaripseniz, dudaklarınıza peeling yapabilirsiniz. Şeker, onu müthiş bir natürel eksfoliyan yapan yıprandırıcı kaliteler kapsıyor. Aynı zamanda, etraftan cildinize nem sürükleyen bir ıslatıcıdır. Balda bulunan natürel şekerler, cildinizdeki su hakimiyetini artıran ıslatıcı ve yumuşatıcı olarak hareket eder. Şeker ve bal karışımı ile bir fırça desteğiyle dudaklarınızı zarifçe ovuşturun ve daha sonra dudaklarınızı yalamamaya dikkat edin.

Yeşil çay

Yeşil çay uygulamaları, kuru dudaklardan nasıl kurtulacağınız mevzusunda en daha önceki ve en tesirli usullerden biridir. Yeşil çay tanelerini dudağınıza zarifçe uygulayın. Yeşil çay antioksidanlar ve mineraller bakımından zengindir ve aynı zamanda cerahati eksilten polifenoller kapsar.

E Vitamini yağı

E vitamini yağda çözünür olduğu için suda çözünür mahsullerden daha ağır bir nem bariyeri sağlar. Bu, kuru dudaklarınıza bir nem bariyeri sağlamak için doğrudan dudaklarınıza uygulayabileceğiniz anlamına kazanç. Ayrıca cildin yenilenmesini teşvik eden kolajen bakımından da zengindir.

[email protected]

özel içeriğidir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı