Güzellik

Kaşlarınızı göz şeklinize göre seçin

Kaşlarınızı göz şeklinize göre seçin

Göz şeklini karakterize eden kaş formunun, gözlerden bağımsız düşünülmesi imkansızdır. Doğru kaş şekli ancak yüz ve en çok da gözlere uygun tasarlandığında elde edilir. Ergül Keskin Conture Make up Studio’nun Kurucusu, Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, göz şekline uygun seçmeniz gereken kaş formlarını anlatıyor.

Her kaş modeli, her kadına yakışmaz

Modanın yön verdiği alanlardan biri de güzellik üzerinde belirleyici bir rol üstlenen kaşlardır. Kimi zaman incecik olan kaşlar kimi zaman aşağı doğru şekillendirilirken kimi zamansa abartılı kavislerin kurbanı olmuştur. 2010’lu yıllarda yeni nesil uygulamaların da hayatımıza girmesiyle kaşlar daha da kalınlaşmaya başladı ancak bu sefer de kaşlarda tek tip bir görüntü ortaya çıktı; kalın, doğallıktan uzak, keskin köşeleri olan dümdüz kaşlar. Birçok kişide aynı kaş formunu görmek mümkün hale geldi.

Bu trend eskidi derken sosyal medyanın da etkisiyle makyajla şekillendirilmiş, kusursuz gibi görünen ama daha çok yapay bir görünüme neden olan kaşlar hayatımıza girdi. Bugünden sonra da birçok kaş modeli trend olabilir ancak hiçbir moda, kişinin yüzüne göre yakışacak kaş formu kadar etkili olamaz. Dolayısıyla sosyal medyada veya bir ünlüde gördüğünüz kaşları istemek yerine, yüz hatlarınıza ve gözlerinize en uygun kaş formuna sahip olmanız sizi çok daha güzel ve stil sahibi gösterecektir. Bu noktada aşağıda yer alan ipuçlarına göre kendiniz için en uygun kaş formuna karar verebilirsiniz.

Kalın ve dokulu kaşlar için

Eğer kendinizde görmek istediğiniz kaşlar formu kalın ve dokulu ise gözlerinizin büyük ve yuvarlak olması büyük bir avantaj sağlayacaktır. Çünkü bu gözlere sahip olan kişilerin kaşları, doğru kalınlıkta olmazsa gözler istenilen estetik etkiyi vermeyebilir. Bu sebeple kaş kontürü yaptırırken gözlerinizin güzelliğine vurgu yapacak ve altını çizecek kalın formda kaşlar yaptırabilirsiniz. Kalın kaşlar, hem doğal bir görünüm oluşturacak hem de daha genç bir ifade yaratacaktır.

Geniş açılı kaşlar için

Birçok kişi kavisli kaşların kendisine daha çok yakıştığını düşünür. Eğer düşük göz kapaklarınız varsa bu kaş formu size çok uygun olabilir. Çünkü düşük göz kapaklarını daha yukarıda gösterecek bir illüzyon şarttır. Hafif kavisli, ucu yukarı doğru konumlandırılmış kaşlar, gözlerin daha çekik görünmesini sağlayacaktır. Eğer gözleriniz zaten çekikse kavisli bir kaş sizin için fazla olabilir dolayısıyla daha orantılı bir kaş formu belirlenmelidir.

Hafif kavisli kaşlar için

Hafif kavisli kaşlar, küçük gözlerin kurtarıcısıdır. Hem gözleri olduğundan daha büyük hem de daha aydınlık gösterir. Bunun için kaş kontürü yaptırırken net bir alan yaratmak adına kaşlarınızın uç bölgesine hafif kavis verilmeli ve inceltilmelidir. Düz kaşlardan ziyade kalından inceye doğru uzanan bu kaşlar, gözlerin bitiminden biraz da uzun devam etmelidir. Eğer kaşlarınız kısaysa yapılacak kontür işlemiyle bu durum kolaylıkla çözülecektir.

En önemlisi doğal kaşlar

Göz yapınız ne olursa olsun kaşlar için en önemli kriteri atlamamak çok önemlidir; doğallık. Bu noktada profesyonel kontür makyaj uzmanları ile yüz ve göz yapınızın çerçevesinde mutlaka doğal bir koş formu belirlenmelidir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı