Dekorasyon

Karantina günlerinde balkonlarınız için dekorasyon önerileri

İzole bir yaşam yaşayıp konutta bolca zaman geçirdiğimiz şu günlerde balkonlarımız hiç olmadığı kadar ehemmiyet kazandı. Ee haliyle baharın gelmesiyle beraber bir ekip dekorasyon teşebbüsleri de kaçınılmaz oldu. Balkonunuzu daha sevinçli hale getirmek için tekliflerde bulunan Mimar Esra Kestirengöz, seçim edilmesi gereken nebatlar hakkında da bilgiler verdi.

Aşırılıkları yakalamayın

Sene süresince kullandığımız ya da kullanmadığımız çoğu eşyayı balkonlarımızda yakalamamak gerektiğini belirten Kestirengöz, “Balkonun büyüklüğü minikliği ehemmiyetli değil, öncelikle alan pakliği ile yaparak aşırılıkları çıkarmak ile başlayın. Zira toplam kullanabileceğimiz alanı görerek ona göre operasyonlar yapmalıyız. Kare ve ufak balkonlarda daha az eşyaya yer verin. Hareket alanınızı kısıtlamayın. Unutmayın hayat alanlarımızda baharı yaşamanın en iyi yerlerinden biri balkonlarımızdır. Kendinize bir neşe kısmı oluşturun. Ufak bir sedir ya da sandalye ve sehpa işinizi görecektir. Balkon mobilyanız yoksa paletlerden ya da ufak meyve kasalarından sedir yapabilirsiniz. Bu size karantina günlerinde zaman geçirme uğru da verebilir. Şayet olası ise ahşap mahsuller kullanarak natürellikte katabilirsiniz. Ayrıca renkli yastıklar ile bu alanı daha enerji dolu yapılabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Çiçekleri göz arkasını etmeyin

Kestirengöz laflarını şöyle sürdürdü: “Balkonlarımızın rahatlığı ve görüntüsü için çok ehemmiyetli olan nebat mevzusunu göz arkasını etmemekte fayda var. Renkli çiçekler ve yeşil nebatlar ile etrafa natürellik katabilirsiniz. Bir nevi hobi alanı da düşünebilirsiniz. Özellikle ufak ve dar bir balkona sahipseniz ufak saksılar seçim etmelisiniz. Bu vaziyet size alan açabilir, daha geniş gösterebilir. Ayrıca isterseniz balkonunuzun dizaynı için muhtelif ışıklandırmalar kullanabilirsiniz. Kokulu mumlar ile de hafifletici bir civar oluşturabilirsiniz. Alanda kumpas oluşturmak için raflı, çekmeceli eşyalarda kullanabiliriz.”

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı