Güzellik

Japon kadınların gençlik sırları

Japon kadınların gençlik sırları

Japon bayanlar, genç görünme mevzusunda tüm rekorları kırdılar. Kimileri öylesine genç görünüyor ki anne-kız resimlerine baktığınızda kimin kim olduğunu dahi bulamıyorsunuz. Her şeyin genler ve abuhava ile alakalı olduğunu düşünüyorsanız, sezmek ve daha genç görünmek için yapabileceğiniz şeyler olduğunu bilmek sizi donakaltabilir.

Japon bayanlarından sizin için bu ipuçlarını ve püf noktalarını derledik.

Suratınızı pirinç suyuyla yıkayın

Pirinç, cildi erken ihtiyarlamaya karşı gözeten, gevşeten ve parlatan vitaminler, mineraller ve antioksidanlar bakımından zengindir. Japon bayanlar, suratlarını ve saçlarını yıkamak için pirinç suyunu kullanıyorlar. Konutta pirinç suyu yapmak için muhtelif usuller var. Seriniz yoksa, fermente edilmiş pirinç suyu hazırlayabilirsiniz

– Pak bir kaseye yarım kadeh pirinç koyun ve pirinci birkaç kere pak suyla durulayın.

– 2 kadeh su ilave edin ve pirinci 15 dakika bekletin.

– Pirinci süzün ve pirinç suyunu 1-2 gün oda sıcaklığında bekletin.

– Mayalanmış pirinç suyunuzun kokusu azıcık ekşi olduğunda hazır demektir.

Şimdi suratınızı yıkamak için pirinç solüsyonunu kullanabilirsiniz ve 1-2 kadeh suyla seyreltdikten sonra saçınızı da yıkayabilirsiniz. Kalan pirinç suyunu buzdolabında gizleyin.

Yosun surat maskelerini deneyin

Deniz likeni afallatıcı sıhhat özelliklerine sahiptir. Sıhhatlı bir perhizin bir parçası olarak önerilir. Japonya’da yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak yemeğinizi yalnızca bir deniz likeni ile baharatlamaktan başka, cildinizin parlamasını ve daha nemli sezmesini sağlamak için suratınızda da kullanabilirsiniz.

Yosun maskesi yapmak için pürüzsüz kalın bir madde elde edinceye kadar ¼ fincan deniz likeni tozunu ılık su ve zeytinyağı ile karıştırın. Suratınıza ve boynunuza bu karışımı uygulayın, 15 dakika bekletin ve sonra suyla durulayın. Ayrıca likeni nemlendirip, şeritler haline getirerek suratınızın üzerine de uygulayabilirsiniz.

Balanslı bir perhiz uygulayın

Nasıl hissetiğimiz ve nasıl göründüğümüzün perhizimize bağlı olduğu artık bir gizem değil. Japon perhizi süper taze ve sıhhatlidir.

Japon perhizini izlemek istiyorsanız yapmanız gerekenler:

– Balık, hububat, sebze, meyve, deniz likeni, fermente soya mahsulleri miso gibi ve yeşil çay gibi daha taze, işlenmemiş gıdalar yiyin.

– Orta ölçüde hayvansal mahsul yiyin.

– İşlenmiş, arıtılmış edilmiş ve şekerli besinleri yemeyi vazgeçin.

Yüksek kolajen seviyesini gözetmeye çalışın

Kolajen cildimizin ehemmiyetli bir yapısal proteinidir ve onu kaybetmek bizi yaşlı gösterir. Muhtelif biçimlerde satılan her türlü kolajen dayanaklarını satın alabilirsiniz. Bazı bilim adamları kolajen dayanaklarının bir yararı olmadığına inanmaktadır. Siz de bu görüşe katılıyorsanız, kolajen seviyenizi natürel olarak artırabilirsiniz.

Bedeninizin daha fazla kolajen üretmesine takviyeci olmak için perhizinize; kemik suyu, balık, tavuk, yumurta akı, yeşil yapraklı sebzeler ve narenciye meyvelerini ilave edin.

Kamelya yağı kapsayan cilt bakım mahsullerini seçin

Camelia veya tsubaki, en popüler Japon çiçekli ağaçlarından biridir. Japon bayanlar, bu nebatın tohumlarından elde edilen kamelya yağını kullanmayı cildin en derin tabakalarına girip nemi gözettiği için hoşlanır. Bu yağ, yağ asitleri, vitaminler ve antioksidanlar bakımından zengindir. Kamelya yağı, cildimize gözetir ve daha yumuşak ve pürüzsüz hale getirir. Kamelya yağı, Japon bayanları tarafından surat kremlerinden şampuanlara yaygın olarak kullanılan kozmetik mahsullerinin çoğunda bulunur.

Yeşil çay kullanın

Japonya’da, yeşil çay oldukça fazla kullanılır. Antioksidanlar bakımından zengin olan bu gençlik iksirini içmenin yanı gizeme, bir yeşil çay surat maskesi olarak da kullanabilirsiniz. Ufak buruşuklukları silebilir, gözeneklerinizi sıkılaştırabilir ve cildinizde detoks tesiri yaratabilir.

Cildinizi güneşten gözetin

Japonya’daki bayanlar olası olduğunca güneşe maruz kalmaktan sakınıyor. UVA ve UVB güneş ışınları cildimize hasar verir ve ihtiyarlama sürecini süratlendirir, buruşukluklara ve kirlere neden olur. Uzmanlara göre, havanın kapalı olduğu bir günde dahi, ultraviyole ışınlarının yüzde80’i bulutların arasından geçebiliyor. Dışarıya çıktığınızda, güneş gözetici ve güneş gözetici kapsayan cilt bakım mahsulleri kullanın.

Bu ipuçlarından hangisini sınamak istersiniz? Okurlarımızın daha genç görünmesine ve sezmesine takviyeci olabilecek kendi hoşluk püf noktalarınızı bizimle paylaşmak ister misiniz?

özel içeriğidir.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı