Güzellik

İyi bir makyaj için önce yüzünüzü tanıyın

İyi bir makyaj için önce yüzünüzü tanıyın

Makyaj yaparken farkında olmadan suratınızın aldığı gülünç haller size sandığınız kadar destekçi olmayabilir. Kozmetiklerin maksimum tesir yaratması için öncelikle suratınızı nasıl kullanacağınızı çok iyi bilmelisiniz.

Göz farı

Yapmanız gereken: Çenenizi kaldırın, burnunuza doğru bakarken ukala bir kız gibi kaşlarınızı da hafifçe kaldırın. Far fırçasıyla gözlerinizin iç kenarlarından dış kenarlarına doğru farı sürün.
Yararları: Bu açı, göz kapaklarında oluşan buruşukluk ve kıvrımları ortadan kaldırarak krem veya toz far için kaygan bir taban yaratır. Böylece renk, göz kapaklarında denk biçimde parçalar.

Dudak Boyası

Yapmanız gereken: Dişleriniz görünecek biçimde, büyük ve sıkı biçimde tebessümün. Dudak Boyası fırçasıyla, köşeler de dâhil olmak üzere dudaklarının her noktasına dudak boyasını sürün.
Yararları: Ağzınızı genişçe açtığınızda dudakların köşelerine kadar sarihe çıkar. Böylece dudak boyasını dudağınızın her yerine uygulayabilirsiniz köşeleri atlarsanız, dudaklarınız yanlardan kesilmiş gibi görünür; istemediğin bölgelere ise taşırmazsınız dudağınızın dışına ve dişlerinize. Ayrıca bu biçimde dudak teni, dudak boyasının tüm bölgelere denk ayrılabilmesi için uygun gerginliği kazanmış olur.

Göz kalemi

Yapmanız gereken: Başınızı geriye dayayın ve parmağınızla kaşınızı yukarı kaldırın. Bu biçimde göz kaleminizi kirpiklerinizin üzerine çok rahat bir biçimde uygulayabilirsiniz. Kalemi dik pozisyonda yakala, böylece ucu kirpik çizgine dokunacak biçimde hareket edecektir. Şayet gözlerinizi kırpıp duruyorsanız “Aaah!” sesi çıkarın. Bu surat adalelerinizi hafifleteceğinden göz kırpmalarınızı yavaşlatacak.
Yararları: Neticede kirpikleriniz daha dolgun, gözleriniz ise daha büyük görünecek.

Allık

Yapmanız gereken: Sahte tebessümme üzerine çalışın. Ağzınızı kapalı ve azıcık sıkıca tutun, dudak köşelerini hafifçe yukarı kaldırın. Ardından allığı elmacık kemiklerinizin bütün üstüne, çıkıntılı bölgeye uygulayın. Daha sonra şakaklarınıza doğru yukarı ve dışa hareketlerle dağıtın. Krem allıklar için noktalama usulü ya da Kabuki fırça kılları kısa ve yoğun, tepesi küt biten fırça kullanın. Toz olanlar içinse sıradan bir allık fırçası kullanabilirsiniz.
Yararları: Allık, elmacık kemiklerinizin üzerindeki natürel kırmızılığı besbellileştirir. Size çok sıhhatli bir görünüm verir.

Bronzer ve aydınlatıcı

Yapmanız gereken: Bu mahsulleri uygulamadan evvel yanaklarınızı içinize çekin ve dudaklarınızı büz. Açılı bir kontur fırçası kullanarak derinizden iki ton koyu, mat bir bronzer’ı yanaklarınızdaki oyukların içine uygulayın. Dudaklarınızın üç santim yakınından başlayarak kulaklarınıza doğru yukarı dağıtın. Ardından krem ya da toz bir aydınlatıcıyı elmacık kemiklerinizin üzerine uygulayın, saç çizginize doğru yukarıya yayın.
Yararları: Bu aydınlık ve karanlık oyunu, elmacık kemiklerinizi daha çıkık göstererek suratınızın hatlarını tanımlar.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı