Güzellik

Hindistan cevizi yağının mucizevi etkileri

Hindistan cevizi yağının mucizevi etkileri

Son zamanlarda hemen hemen internet sitelerinin çoğunda reklamını gördüğümüz Hindistan cevizi yağı hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz?

Hindistan cevizi yağının faydaları saymakla bitmiyor.

İşte bunlardan bazıları…

Gece kremi: Gece yatmadan göz kenarlarınıza ve göz altlarınıza 10-15 dakika masaj yaparak uyguladığınız Hindistan cevizi yağı göz çevrenizin yenilenmesini sağlayacaktır. Bunun yanı sıra onarıcı etkisiyle yüzünüze genç bir görünüm kazandıracaktır.

Traş losyonu: Beden temizliğinizi yaparken traş bıçağı kullanıyorsanız ya da epilasyon sonrası cildinizde kızarma ve tahrişler oluyorsa kızarıklığın olduğu bölgeye bir miktar yağ uygulayabilirsiniz. Bu cildinizi yatıştıracak ve vücudunuza rahatlama sağlayacaktır.

Saç kırıkları: Saç şekillendiricilerinin etkisiyle yıpranan saçlarınızı onarmak ve kırıklarınızı azaltmak istiyorsanız saç uçlarınıza uygulayacağınız az miktarda yağ işinizi görecektir.

Dudak balsamı: Özellikle kış aylarında kurumuş dudaklarınızı onarmak için kullanabilirsiniz. Dudaklarınıza uyguladığınız yağ ıslak bir bitiş sağlayacak yıpranmış hücreleri yumuşatarak iyileştirecektir.

Nemlendirici losyon: Vücudunuz kuruysa ve pul pul dökülüyorsa çözüm yine Hindistan cevizi yağında. Duş sonrası kullanıp teninizi yumuşatabilir, topuk, diz kapağı ve dirseklerinizde sertleşmeler varsa bu bölgelere de gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz.

Makyaj temizleyici: Küçük bir pamuğa Hindistan cevizi yağını sürün ve makyajınızı rahatlıkla çıkarın. Mat rujlarda, suya dayanaklı eyeliner ve rimellerde bile işe yarıyor. Makyajınızı temizledikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Doğal deodorant etkisi: Hindistan cevizi yağını koltukaltı ve ayaklarınıza doğal bir deodorant olarak sürebilirsiniz.

Kütikül yumuşatıcı: El ve tırnak bakımında görüntü bozukluğunun en büyük sebeplerinden biri olan kütikülleri yumuşatmak için Hindistan cevizi yağından daha sağlam bir yumuşatıcı bulamazsınız. Günde iki kez kullanabilirsiniz.

Gargara: Antibakteriyel özelliğe sahip olan Hindistan cevizi yağıyla ağız kokusunu engelleyebilirsiniz. 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağını su ile karıştırarak gargara yapabilirsiniz. Böylece ağız içi bakterilerinden doğal bir yöntemle kurtulmuş olursunuz.

Diş temizliği: Hindistan cevizi yağını soda ile karıştırarak macun haline getirin. Bu macunu kullandığınızda dişlerinizin ne kadar beyazladığını göreceksiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı