Güzellik

Geniş yüz hatlarına uygun makyaj tüyoları

Geniş yüz hatlarına uygun makyaj tüyoları

Makyajınızın size yakışması için yüzünüzü iyi tanımanız gerekir. Yuvarlak yüz, kare yüz ya da geniş bir yüzde öne çıkarmak istediğiniz yerlerinizi belirleyip makyajınızı ona göre yapmalısınız.

Biz de Kadınvekadın ekibi olarak geniş yüz hatlarına uygun makyaj tüyolarını almak için Makyaj ve Kostüm Uzmanı Umay Korgül Gelgör’den çok önemli bilgiler aldık.

Makyaj Uzm. Umay Korgül Gelgör, makyaja öncelikle tene uygun bir fondötenle başlıyor. Makyajın 20 dakika sonra oturacağını söyleyen Gelgör, fondöten alırken cildimize en yakın renk bileğimizin içi olduğu için fondöteni orada deneyip bir 20 dakika sonra bakıp karar vermek gerektiğini belirtiyor.

Gözünüzü yormayın

Gelgör, göz altında eğer problem varsa kapatıcı uygulanabileceğini ama yoksa kapatıcı uygulamanın gözü yoracağını ve kişiyi olduğundan daha büyük göstereceğini söyledi.

Elmacık kemikleri ön planda

Elmacık kemiklerinizi öne çıkarmak istediğiniz zaman elmacık kemiğinizin hemen alt kısımlarını teninizden birkaç ton koyu bir renkte kapatıcı uygulayın. Fondöten ve gölgelendirme işlemleri bittikten sonra sıra trasparan pudra uygulamada. Bu işlem hem parlamayı alıyor hem de fondötenin daha doğal durmasını sağlıyor.

Gözler, yanaklar ve son olarak dudaklar

Uygulamaya göz makyajı ile devam eden Gelgör, göz makyajına dair ipuçlarını da takipçileriyle paylaştıktan sonra allık ve dudak makyajını da uygulayıp geniş yüz hatlarına uygun makyajı tamamladı.

Makyajın tamamının uygulanışı ve işin uzmanından makyajla ilgili ipuçlarını almak için videomuzu izleyin…

İşte geniş yüz hatlarına uygun makyaj tüyolarının ayrıntıları İZLE:

Siz de geniş yüz hatlarına sahipseniz sizin için hazırladığımız bu videoyu izleyerek makyaja dair ipuçlarını öğrenebilirsiniz

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı