Güzellik

Genç gösteren makyajın ipuçları

Genç gösteren makyajın ipuçları

Makyaj bayanların daha hoş görünmek ismine yüzyıllar evvelinden müracaat ettiği bir usul. Zaman içerisinde büyüyen tekniklerle birlikte makyaj yapmak artık yanılgıları kapatmakta çok daha tesirli hatta estetik harekâtlarla dahi yarışır gidişata geldi. İşte daha birkaç adımda daha genç ve pürüzsüz bir görüntüye sahip olmanın ipuçları.

Elmacık kemiklerinizi keskinleştirin

Elmacık kemiklerinizi keskinleştirmek için yanaklarınızı içe doğru çekin. Bronzlaştırıcıyı içe göçen alandan uygulamaya başlayarak saç diplerinize kadar çekin. Kesinlike simli ve ışıltılı aydınlatıcılardan uzak durun. Krem formda bir mahsul kullanıyorsanız makyaj süngeri ile, pudra formunda kullanacaksanız da büyük allık fırçalarını seçim etmelisiniz.

Surat kaldırma efekti yaratın

Öncelikle doğru fondöteni seçim ettiğinizden emin olun. Fondöteni uygulamaya suratınızın ortasından başlayarak dışa doğru devam edin. Kontür ve aydınlatıcı bir arada olan stickleri sınayabilir veya pudra formda olan mahsulleri de seçim edebilirsiniz.

Burnunuzu keskinleştirin

Burnunuzun bütün ortasından başlayarak aydınlatıcı ile düz bir çizgi çekin. Burnunuzun her iki yanına bronzlaştırıcıyla paralel çizgiler sürükleyerek burnunuzu daha da besbellileştirebilirsiniz.

Gözlerinizi keskinleştirin

Üst kirpik diplerinize kahverengi eyeliner uygulayarak, gözlerinizi olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz. Ayrıca kahverengi eyeliner, siyah renk kadar apaçık durmayacak. Gözlerinize canlılık vermek ismine rimel sürün. Rimeli özellikle en dıştaki kirpiklere bol sürerek bu canlılığı sağlayabilirsiniz.

Dudaklarınızı şişirin

Öncelikle dudaklarınıza dolgunluk veren dudak kremi veya serum sürerek başlamalısınız. Dudakla burun arasındaki çukur kısıma kapatıcı uyguladıktan sonra dudak kalemiyle çizgi çekin. Sürdükten sonra parmak uçlarınızla iyice yedirin. Alt dudağınızın ortasına dudak parlatıcısı sürerek, dudaklarınıza Angelina Jolie efekti verin. Böylece dudaklarınız olduğundan daha hoş görünecek. Dikkat etkeniz gereken ehemmiyetli şeylerden birisi de dudaklarınızın mat görünmesidir. Böylece dudaklarınız hem natürel görünür hem de ışığı daha az yansıtırlar. Renk olarak mercan rengi veya fazlaya kaçmayan kırmızı tonlarını kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı