Dekorasyon

Evinizi düzenlemenin pratik yolları

Evinizi düzenlemenin pratik yolları

Bazen konutunuzdaki eşyalar üzerinize üzerinize kazanç, hele ki yıpranan, işlevini kaybeden öte berisini ‘ya bir gün gerekli olursa’ diye atamayanlardansanız.

Bazen konutunuzdaki eşyalar üzerinize üzerinize kazanç, hele ki yıpranan, işlevini kaybeden öte berisini “ya bir gün gerekli olursa” diye atamayanlardansanız. Konutunizi tertip etmek için iç mimar olmanız gerekmez, pratik çözümlerle hem kumpası sağlar, hem de bu büyülü değişlerle konutun dekorasyonunu yenilemiş olursunuz. İşte size bazı ip uçları…

Kitaplık

Siz de kitap kurduysanız ve artık onları depolayacak bir yer bulamıyorsanız, konutunuzun uygun bir köşesine kuracağınız kütüphane çok işinize yarayacak. Ayrıca bir rafında ayıracağınız kısma, renkli
sırça objeler, deniz kabukları, bir kaç aile resmi gibi eşyalarla kütüphanenize şıklık ve sıcaklık katabilirsiniz.

Süsleyici sepetler

Konutunizin stilinin, modern, ananesel veya banal olması hiç farketmez, her tip konuta uygun sepet bulunur. Muhtelif tip ve büyüklükteki bu sepetler, gazete, şömine odunu, çocukların oyuncağı, elişi malzemeleri gibi pek çok eşyayı saklamakla kalmaz, konutunuzun dekoruna da güzel bir görünüm verir.

Gizleme kapları

Mutfak dolapları ne kadar çok olursa olsun hanımlara hiç yetmez. Tabak ve tencereleri dolap dışında bir yere koyamazsınız, ancak kuru besinler için bir teklifimiz var. Duvara monte edeceğiniz raflardan birine, sırça, teneke veya seramik, şık gizleme kaplarını dizip bu gıdaları koyacak yer kazanır, ikinci rafa da çiçek yerleştirip mutfağa şık bir hava verirsiniz.

Televizyon birimi

Televizyon, DVD oynatıcı, müzik seti, CDler, filmler hepsi bir yana ufalamışsa, size teklifimiz televizyonun altına uygun bir dolap edinip, ötekilerini de içine yerleştirmeniz. DVD ve CDlerin derli toplu olması için onları da kolilere yerleştirin. Kablolarınızı da özel bantlarla yakalatın ki ortalığa saçılmasın.

Giysi dolabı

İyi organize edilmezse en basit karışıp, eşya istifi haline gelecek yer gardrobunuz olur, aradığınızı bulamazsınız. Bunun için en sık kullanılan eşyaları ulaşılabilir yerlere ve itinayla yerleştirin, yeriniz kısıtlıysa birden fazla gömlek, pantolon, etek, kravat, kemer, fular asılan özel askıları kullanarak yerden tasarruf edin.

Dosya dolapları

Bilgisayarlardan evvel, çoğu konutta kaydolunması gerekir tüm evrakları, dosyaları muhafaza etmek için yeterince derin çekmeceli büyük masalar kullanılırdı. Artık fotoğraflarımızı dahi bilgisayardaki dosyalarda gizliyoruz, albümler tarih olmak üzere. Kalan saklanacak dokümanları da ufak bir dolapta dosyalayarak tertip edebilirsiniz.

Koridor

Konutunize gelenlerin ilk karşılaşacağı mekan olan koridorun derli toplu ve rahat olması kuşkusuz çok ehemmiyetli. Bu mekan ister büyük olsun iste ufak, kundura ve montlarınızı asabileceğiniz birim, anahtar gibi eşyaları koyacağınız bir masa, şık ayna ve aydınlık duvar rengi ile gelenleri güzel karşılarsınız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı