Dekorasyon

En sık yapılan dekorasyon hataları

En sık yapılan dekorasyon hataları

Herkes evinin hoş görünmesini ister. Ancak yapılan bazı kusurlar konutunuzu hoşlaştırmak yerine sıkıcı ve demode bir hava verebilir. İşte çok sık yaptığımız o kusurlar.

Tabloları çok yükseğe asmak

Tabloların orta kısmının göz hizamızda olması gerekir. Bu da takribî yerden 150 cm yukarda demek oluyor. Tablolarınızın yerini tertip ettiğiniz zaman farkı kavrayacaksınız.

Tam mobilyaları duvara yaslamak

Mobilyaların, odanın ortasında durması kulağa esrarengiz geliyor ancak tam mobilyaları duvara yaslamak da odanın dürüst havasını yok ediyor. Odanın daha rahat görünmesi için mobilyalarınızı duvarlardan uzaklaştırın.

Renklerden korkmak

Konutumuzda monokromatik beyazı kullanmayı hoşlanıyoruz ancak her odada birkaç tane öne çıkan renk olmadığı zaman odalar çok boş görünüyor. Konutunize turkuaz objeler göz akdikeni bir görünüm tutabilirsiniz.

Yatakta ve koltukta çok fazla yastık olması

Yastıklar odaya renk ve ayrıntı katmak için müthiş bir yol ancak konuklar koltuğa oturmak istedikleri zaman yastıkları kaldırmak zorunda kalıyorlarsa fazlaya kaçmış olabilirsiniz.

Trendlere uymaya çalışmak

Konutta trendlere yer vermenin yanlış bir yanı yoktur ama bir odada çok fazla trend eşya olması o odanın basit demode bir hal almasını sağlayacaktır.

Televizyonu odanın odak noktası yapmak

Televizyonu, konutta sahip olduğunuz en hoş eşyaymış gibi konutun odak noktasında bulundurmak yerine onu bir dolabın içine yerleştirebilirsiniz veya çevresini tablolarla süsleyebilirsiniz.

Işıklandırmayı unutmak

Tavan lambalarının konutunuza güzel bir hava kattığını kimse düşünmez. Odalarda yer lambaları ve masa lambalarından oluşan bir kombinasyon yaparak odanıza sofistike bir görünüm katabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı