Güzellik

Dudak kontürü yaptırmanız için sebepler

Dudak kontürü yaptırmanız için sebepler

Mevzubahisi hoşluk olduğunda her yarıyılın kendine has kalıpları ve standartları vardır. Ancak canlı, taze ve dolgun dudaklar, her yarıyılın en geçerli trendi olmayı muvaffak olur. Zira dudaklar hoşluk algısı üzerinde oldukça tesirli bir rol üstlenir. Bu noktadan hareketle Ergül Apaçık Conture Make up Studio’nun Kurucusu, Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Apaçık, dudak kontürü yaptırmak için ehemmiyetli sebepleri anlatıyor.

Dudak kontürü canlı bir görünüm kazandırır

Zaman yalnızca akıp gitmez, giderken bizden de bir şeyler götürür. Kimi zaman cildimizdeki canlılığı, kimi zamansa dudaklarımızdaki… Zira yaş aldıkça dudak, daha önceki rengini yitirerek daha solgun bir görüntüye erişir. Kan akışının eksilmesi ve hücre yenilenme süratinin düşmesiyle dudaklar, kırmızı/pembe görünümünü kaybeder. Zamanın yanı gizeme anemi, vitaminsizlik, hormonal gidişatlar da dudak renginin kaybolmasına yol açabilir. Bu noktada devreye giren dudak kontürü, aygıtlar ve nebatsal boyalar aracılığıyla reelleştirilen dudak içini renklendirir ve istenilen canlılığı sağlar.

Dudak kontürü ile estetiksiz dolgunluk olası

Bir Hayli şahıs doğuştan ince dudaklara sahip olabilir ya da yaş aldıkça eksilen kolajene bağlı olarak dudaklar daha önceki dolgunluğunu kaybedebilir. Yeni jenerasyon uygulamalar sayesinde bunlar bir mesele olmaktan çıksa da bir hayli şahıs istediği dolgun dudaklara sahip olmak için dolgu gibi estetik operasyonlara müracaat etmekten çekiniyor. Bu noktada pratik ve uzun vadede kalıcı çözümler sunan dudak kontürü, tamamen natürel boyalar aracılığıyla dudağı renklendiriyor, aynı zamanda dudak hattını apaçıklaştırıyor. Üstelik dolgu uygulamasındaki gibi ten altına değil, tenin üst kısmına yapılan bu uygulama sayesinde dudak çok daha basit şekillendiriliyor.

Dudak kontürü ile zamanınız size kalır

Zamanın bu kadar bedelli olduğu günümüzde makyaj rutini yaşamımızın ehemmiyetli bir kısmında yer alıyor. Özellikle de çalışan bayanların her sabah erken saatlerde makyaj yapıyor olması, bu noktada kalıcı uygulamaların gerekliliğini çoğaldırıyor. Dudak kontür uygulaması, bireyden şahsa değişse de kalıcılığı 3- 5 sene arasında değişir ve makyaj rutininden dudak boyası sürme harekâtını çıkartır.

İdeal dudak biçimine kavuşursunuz

Şahsın sahip olduğu dudak biçimi kimi zaman suratın öteki parametreleriyle geçim içinde olmaz. Ancak ideal dudak biçiminin tanımlanmasındaki en ehemmiyetli kriter, dudağın surat biçimiyle olan geçimidir. Surat biçiminin yuvarlak, oval ya da kalp olması, çene ve elmacık kemiklerinin spesifik özellikleri ideal dudak biçimini tanımlarken kesinlikle dikkate alınmalıdır. Dudak kontürü, surata en uygun dudağın planlanmasını sağlayarak, ideal hattı çizer. Mevcut kusurları düzenleyerek, dudağa simetrik bir görünüm kazandırır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı