Güzellik

Doğru kaş tasarımı rehberi

Doğru kaş tasarımı rehberi

Kaşlarınızı modaya kurban etmeden evvel bir kere daha düşünün…

Hangi nedenle olursa olsun canlılığını yitirmiş veya doğuştan biçimi bozuk olan kaşlar için kaş kontürünün iyi bir alternatif olduğunu söyleyen Ergül Belirgin Conture Make up Studio’nun Kurucusu, Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Belirgin, doğru kaş tasarımın ehemmiyetini anlatıyor.

Doğru kaş tasarımı neden ehemmiyetlidir

Bir Hayli birey, kaş kontürü yaptırmadan evvel kaşlarının doğru şekillendirilmemesinden evham dinler. Kaş gibi suratın en dikkat sürükleyen alanlarına uygulanan kontür operasyonu sonrasında netice istenildiği gibi olmadığında düzenlemek güç olacağından evvelinde tedbir almak çok daha ehemmiyetlidir.Özellikle de kaş kontürü gibi uzun zaman kalıcılık sunan harekâtlardan evvel kesinlikle ön çizim yapılmalı ve surat hatlarına uygun kaş planlanmalıdır. Ayrıca kaş kontürü uygulaması yaptıran şahısların kaşlarını uzmanlara itimat etmesi ve surat için en uygun kaş formunu tanımlamaları gerekir. Bu noktada; gözlerin yüzdeki konumu, iki göz arasındaki mesafe, kaş ve gözler arasındaki uzunluk, göz kapağının yapısı, kaşın kalınlığına kadar bir hayli unsur mevzubahisidir.

Doğru kaş, hoşluğunuzu yine tarifler

Kaşların surat ve ifade üzerinde ne kadar tanımlayıcı bir rol üstlendiği son zamanlarda daha çok ortaya çıkıyor. Özellikle de gözlerin çerçevesini oluşturması, hoşluğun matematiksel sembolü olan altın oranda tesirli olan kaşlar, doğru planlandığında hoşluk algısında çok ciddi farklar yaratıyor. Suratın parametrelerine göre dizayn edilmesi gereken kaş, surat üzerinde doğru yerde konumlandığında çok daha genç ve çok daha çekici bir görünüm sağlıyor.

Doğru kaş, gözleri daha eforlu ve etkileyici kılıyor

Kaş tasarımında ön tasarıya çıkan yoğunluk seviyesi, kaşları olduğundan daha dolgun gösterirken aynı zamanda dökülmüş veya küsmüş kaşların yarattığı cılız görüntüyü zenginleştiriyor. Bu vaziyet gözlerin çerçevesini daha keskin hale getirerek eforlu bir ifade sağlıyor. Ayrıca kaşlar göz formuna uygun olarak planlandığında şikayet edilen bir hayli ufak hata ortadan kalkıyor. Misalin yukarıya doğru konumlanan kaşlar, düşük göz kapağı görüntüsünü optik bir yanılsama ile yasaklıyor. Hafif kavisli kaşlar, ufak gözlerin aydınlık bir görünüme kavuşmasını sağlayarak gözleri daha büyük gösteriyor.

Surat biçiminin algısını değiştiriyor

Kaşlar doğru planlandığında, suratın idrak edilme şeklini değiştirerek suratın sahip olması gereken ifadeyi kazanmasını sağlıyor. Bu noktada doğru surat incelemeyi ile yapıldığında şahane neticeler ortaya çıkıyor. Misalin uzun bir surata sahip olan bireyler için daha düz ve kavissiz bir form oluşturularak denge sağlanabilir.

Merkezlerinde kaş tasarımı mevzusunda çok titiz bir çalışma yürüttüklerinin altını çizen Ergül Belirgin; “Kaş kontürü uygulamasında dikkat edilmesi gereken en ehemmiyetli nokta surat hatlarıdır. Surat biçimine uygun kaş biçimi profesyonel ve deneyimli şahıslarca yapılmalıdır. Zira hatlara göre planlanan kaşlar, milimetrik hesaplarla tanımlanır ve tanımlama harekâtında bir hayli ehemmiyetli parametre vardır. Bu noktada bireyin alanında uzman olması çok ehemmiyetlidir” dedi.

Daha natürel bir görünüm için

Doğru kaş tasarımının en ehemmiyetli avantajı ise natürel bir efekt yaratmasıdır. Natürel kıl köküne benzeyen çizgiler atılarak yapılan mikropigmentasyon usulü, kaşların tabii bir görünüme kavuşmasını sağlar. Dışarıdan bakıldığında reel kıl kökü gibi görünen kaş kontürü operasyonu, sunilikten uzak natürel bir görünüm yaratır. Ancak burada tasarım yapan bireyin yetkinliği, kaş için seçilen rengin tonu ve kaşın formu natürelliğin ortaya çıkmasında çok ehemmiyetlidir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı