Güzellik

Ciltte derinlemesine temizlik: Hydrafacial

Ciltte derinlemesine temizlik: Hydrafacial

Hoşluk bir tamdır ve bu tamı bitiren en ehemmiyetli parçaların başında pak ve pürüzsüz bir cilt kazanç. Aydınlık, taze ve canlı bir cilt hoş ve genç görünmek için tanımlayıcı bir rol üstlenir. Ancak bazı hatalar, hoşluğa gölge düşürebilir ve estetik endişeleri birliktesi getirebilir. Yeni jenerasyon hoşluk uygulamalarının cilt problemlerini ortadan kaldırarak derinlemesine paklik sağladığını ifade eden Ergül Besbelli Conture Make Studio’nun Kurucusu Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Besbelli, hydrafacial usulünü anlatıyor.

Hydrafacial nedir

İhtiyarlama karşıtı bakım usullerinden biri olan hydrafacial; cilt yenileme, arınma, derinlemesine temizletme, iltihaplı sivilce ve sivilce rehabilitasyonlarını barındıran tesirli bir harekâttır. Vakum biçimindeki bir makine takviyesiyle yapılan hydrafacial, geliştirilmiş vortex teknolojisi sayesinde cilde hiçbir hasar vermeden cildin derinlemesine arınılmasını sağlar. Hydrafacialın en ehemmiyetli özelliği cildin daha sıhhatli, parlak ve genç görünmesini sağlamasıdır.

Hydrafacial’ın kullanım alanları

– Cilt bakımı

– Genişlemiş ve tıkalı gözenek rehabilitasyonu

– Siyah nokta meseleyi

– Yağlı ciltlerde sebum dengelemesi

– Sivilce rehabilitasyonu

– Cildin canlandırılması

– İnce çizgilerin rehabilitasyonu

– Cildin derinlemesine ıslatılması

– Ciltteki elastikiyetin çoğalması için hydrafacial uygulaması güvenle kullanılabilir

Neden Hydrafacial

Dünya üzerindeki FDA onaylı tek kumpaslı cilt bakım aygıtı olan hydrafacial, son 5 senenin en iyi cilt yenileme ve rehabilitasyon teknolojisi seçilmiştir. Öteki cilt bakımı sistemlerinden değişik olarak tehlikesiz ve süratli netice veren bu usul, ciltte şahane neticeler yaratmaktadır. Tüm cilt tiplerinde güvenle uygulanabilen Hydrafacial, cildi mikro seviyede atayarak yenilenmiş cilt dokusunun ortaya çıkmasında rol oynar. Vakum sayesinde çok tesirli bir temizletme sağlayan bu uygulama aynı zamanda ince çizgilerin eksiltilmesinde, cilt tonunun eşitlenmesinde, iltihaplı sivilce meselelerinin çözülmesinde ve cildin natürel canlılığını kazanmasında tesirlidir.

Öteki cilt bakımlarından farkı

– Sızısız ve acısızdır

– Rastgele bir yan tesiri yoktur

– Süratli tesir eder

– Dört mevsim uygulanabilir

– Her cilt tipi için uygundur

– Uygulamadan itibaren 1 gün sonra güvenle makyaj yapılabilir

– Seans süresi kısadır, vasati 1 saat sürer

– Tahriş veya alerjiye yol açmaz

– Kalıcı neticeler sağlar

Hydrafacial’ın uygulama biçimi

Öncelikle derinlemesine paklik için cilt vakumlanır. Daha sonra prosedüre uygun olarak hydrapeeling uygulamasına geçilir. Bunun için vakum ve akışkan kullanılarak peeling harekâtı yapılır. Şayet meseleli bir cilt mevzubahisi ise, bireyin cildinde sivilce, iltihaplı sivilce gibi meseleler varsa tahriş olmaması için elmas başlık kullanılır. Yapılan harekât ile cildin üst katmanının mikrodermabrazyonu sağlanır. Bir sonraki düzeyde oksijen bakımı uygulanır. Sonrasında ıslatma operasyonuna geçilir. Kullanılan donanımın özel spiral tasarımı sayesinde kullanılan ıslatıcılar cilde nüfuz ettirilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı