Dekorasyon

Baharın enerjisini evinize yansıtın

Baharın müjdeleyicisi Nisan ayı ile beraber özellikle de Korona’dan dolayı konutta kaldığımız şu günlerde giysilerden cildimize kadar bir hayli mevzuda bahar hazırlığına başladık. Peki ya hayat alanlarımız? Uygulayacağınız minik değişler ile tabiat gibi siz de konutunuzu yenilerken, mevsimin tüm enerjisini doyasıya sezin.

Konutunuza baharın enerjisiyle doldurun

Hayat alanlarımız her zaman özel ve en değer kattığımız yerlerin başında geliyor. Kış mevsiminden daha çok süre geçirdiğimiz konutlarda, bahar havası esmeye başlıyor. Nisan ayının gelmesi ile birlikte vücudumuzda ve ruhumuzda yaptığımız bahar pakliği, konutlarımıza da yansıyor. Her mevsim ayrı bir dekorasyon ile konutunuzu komple yenileyin anlamına gelmiyor. Buna ne zaman ne de para sabredebilir.

Konutunuza çiçeklerle canlılık katın

Ağaçlar gibi konutların da çiçek açtığının altını çizen Kestirengöz, “Yapacağınız ilk operasyon odak noktanızı tanımlayın. Bu salonunuz ya da oturma odanız olabilir. Pencerelerinizin çevresinde çiçekler kullanarak, tekdüze görünen bir yeri renklendirmek ile uygulama kısmına geçebilirsiniz. Ayrıca, çiçeklerle dolu bir vazo ve bahar kokulu mumlar ilkbaharın serin ve yumuşak havasını içeri taşır. Kışın en hoşlanılan eşyalarından olan battaniyeleri dolaba kaldırma ve rengarenk bahar keyfini enerjisini konutlarımıza, yaşamımıza almanın zamanı. Konutunuza hem enerji hem de canlılık katması için güneş ışınlarından bolca faydalanmakta fayda var. Bu surattan kalın perdelere güze kadar veda edelim. Aydınlatmalarda avizeler yerine abajur ve şamdanlar ile civarda değişik bir hava sezdirin Pastel renkleri kullanmaktan çekinmeyin. Aşırılıklardan kurtulun daha minimal ve işlevsel dekorasyona yönelin. Boş duvarları tablolar ile değerlendirin” ifadelerini kullandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı