Güzellik

4 adımda cilt bakımı

4 adımda cilt bakımı

Muhteşem ve sıhhatli görünen bir cilde sahip olmanın gizemi İsveçli hoşluk işletmesi FOREO, bayanlar için takviyeci olacak bir cilt bakım kılavuzu hazırladı. Basitlikle uygulayabileceğiniz bu dört adım sayesinde, hem stresten ve uykusuzluktan bitkin düşen cildinizi canlandırabilir hem de ölü hücrelerinden temizleterek sıhhatli ve parlayan bir görünüme sahip olabilirsiniz. Cildinizin ışıl ışıl parlamasını sağlayacak 4 teklif

Ölü hücrelerden temizletin

Ölü hücreler cilt yüzeyinde bir araya geldiği zaman ışığın yansımasını tamamen maniler ve cildinizin cansız görünmesinesebep olur. Dolayısıyla cildi kumpaslı olarak ölü hücrelerden temizletmek, cildinizin canlı ve parlak görünmesi için en ehemmiyetli adımlardan biri. Ölü hücrelerden cildinize hasar vermeden en süratli biçimde temizleyebilmeniz için teklifimiz ise her cilt tipine uygun modelleri kullanmalısınız. Gözeneklerinizi açarak cildinizde kalan leke, yağ ve makyaj yıkıntılarının %99,5’ini yok eden özelliği sayesinde cildiniz hak ettiği pak ve parlak görünüme çok daha süratli bir biçimde kavuşacak.

Islatma

Pak ve daha rahat bir cildin gereksinimi olan bir esas bakım ritüellerinden biri de kumpaslı ıslatma. Cildinizin nem oranını çoğaldırmak, pullanmaları ve mat bir cilt görünümünü maniler ve tüm gün cildinizde kalan gözetici bir nem katmanı oluşturur. Ayrıca, cilt bakım mahsullerini doğru uygulamak da ıslatma sürecinin en ehemmiyetli adımlarından biri. Bu sayede, ihtiyarlama karşıtı cilt bakım mahsullerinizden maksimum faydayı elde edebilirsiniz. Unutmadan söyleyelim, cildinizin içeriden de ıslamaya gereksinimi var. O surattan kumpaslı su içmek ve cildinizi susuz vazgeçmemek sıhhatli ve hoş bir cilt için bırakılmazdır.

Gözler

Uykusuz geceleriniz olabilir. Bu süreç içinde efordan düşmüş ve bitkin sezebilirsiniz. Bedeninizdeki bitkinlik şişmiş gözler ve göz altı torbaları olarak cildinize de yansır. Bu görünümü her gün gözleriniz için birkaç dakika ayırarak yok edebilirsiniz. Göz etrafınızı canlandırmak için kumpaslı uygulayacağınız parmak masajı, lenfatik drenajı basitleştirerek göz altı torbalarını eksiltir. Göz etrafınız morluklardan kurtulmuş ve dinlenmiş olur.

Kendinize zaman ayırın

Ne kadar şahane olursanız olun, her şeyi tek başınıza halledemezsiniz. Bu surattan, siz dinlenip kendinizle ilgilenirken beğendiklerinizden sizin yükünüzü rahatlatmalarını istemekten çekinmeyin. İster tabiatın tadını çıkarın, ister spor yapın.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı