Moda

Londra Moda Haftası 2021 İlkbahar/Yaz defilelerinden öne çıkanlar

Londra Moda Haftası 2021 İlkbahar/Yaz defilelerinden öne çıkanlar


Roksanda

Sanat ve mimariden ilhamını alarak 2021 İlkbahar/Yaz koleksiyonunu yaratan Roksanda defilesine, canlı renkler ve upuzun çizgiler hakimdi. Birkaç sezondur trend olan hacimli kolları önümüzdeki yaza da taşıyan tasarımcı, özellikle trençkotları ve önlük elbiseleriyle beğeni topladı.


Erdem

Erdem Moralıoğlu’nun koleksiyonundaki her tasarımın adeta kendi kişiliği var. İlhamını Viktorya döneminim farklı karakterlerinden alan Moralıoğlu, sanki tüm kıyafetlerini Meghan Markle giyecekmiş gibi tasarlamış. Büyük şapkalar ve uzun elbiseleriyle kraliyet ailesi kıyafetlerinden farkı olmayan koleksiyonda, siyah renk ön plandaydı. Dar elbiseler ve kadife kurdeleler ise defilenin göze çarpanlarıydı.

Londra moda haftası
Bora Aksu

Bora Aksu, şair Romani’den ilham alan süslü ve feminen bir koleksiyonla karşımıza çıktı. Baskılı elbiseler, fırfırlar ve süslemelerin öne çıktığı defileye, soft pembe ve mavi renkleri hakimdi. Aksu, kıyafetlerin arkasındaki tüller ve zigzaglarla, tasarımlarına dramatik detaylar ekledi. Çiçek desenleri ve organze elbiseler ise, koleksiyonun vurucu parçalarıydı.

Victoria Beckham

Bir markanın 10 yılı doldurması, sektörel açıdan oldukça önemli bir adımdır. Victoria Beckham da bu sene markasının 10. yılını kutlayanlar arasında. Kendisi ve ekibi adına çok gururlu olduğunu söyleyen Beckham, bunun markası için yeni bir dönem olduğunun altını çiziyor. New York Moda Haftası’nda koleksiyonunu sergiledikten sonra Londra’ya geri dönen Beckham, geri döndüğünü için mutlu olduğunu da belirtiyor. Bu sezondaki çoğu tasarımcı gibi Beckham da koleksiyonunda daha basit tasarımlara gitmeyi tercih etmiş. Beyaz takımlar, sigara pantolonlar, blazer ceketler ve örgüler koleksiyonunu domine etmeyi başarmış. Beckham’ın feminenlik ve maskülenliği kusursuz bir şekilde tasarımlarına işlemesi ise takdire şayan…


Osman

¨Formal görünümlerin en basit versiyonunu yaratmaya çalıştım¨ diyenOsman Yousefzada, koleksiyonunu Covent Garden’ın yemyeşil ortamında sergiledi. Zengin renk ve dokularla oluşturulmuş koleksiyonda modeller; zebra desenler, tüllü ceketler ve romantik çiçekli elbiselerle tasarımları sergiledi.

JW Anderson

Jonathan Anderson, en azından ilkbahar yaz sezonu için unisex tasarımlarına ara vererek geleneksel feminenliğe geri dönüyor. Koleksiyonda görünen danteller ve işlemeli tasarımlar bunun en büyük örneği.


Chalayan

Chalayan, 2021 İlkbahar/Yaz koleksiyonunda kontrast yaratan desenleriyle sürekli kötüye giden dünya düzenini provoke etti. Her zaman koleksiyonlarının içinde derin düşünceler barındıran Chalayan, bu sefer mutluluğun altını çizmek istedi. Farklı kültürlerden esinlendiği tasarımları, ağırlıklı olarak gri, siyah ve beyazlarda hayat buldu.

Temperley London

Alice Temperley, 2021 İlkbahar/Yaz koleksiyonunu Center Poin’in en üst katında sergiledi. Tunikleri, kolay giyilebilen elbiseleri, baskılı tulumları ve bol pantolonlarla bir büyü yaratan koleksiyon, davetliler tarafından oldukça beğenildi.

Mary Katrantzou

Mary Katrantzou, bu sezon Londra Moda Haftası’nda 10. yılını kutluyor. Yunan tasarımcı 2021 İlkbahar/Yaz koleksiyonu için daha önceden kullanıp oldukça sevdiği baskıları ve silüetleri, bu sezon yeniden kullanıyor. 2009 Sonbahar/Kış koleksiyonunda bir tuniğin üzerine kullandığı parfüm şişesi baskısı, bu sezon yine karşımıza çıkıyor. Pulları, böcekleri ve kartlarla oluşturulan tasarımlar, Katrantzou’dan başkasının olamazdı.

Londra moda haftası
Roland Mouret

Çiçekler ve dantellerin domine ettiği defilesiyle Roland Mouret, evrim geçirdiğini gözler önüne seriyor. Saten elbiseler ve kaftan tarzı elbiseleriyle genelde bütün tasarımlar tercih eden Mouret, ipek kumaş kullanmayı sevenlerden. İpek elbiseleriyle podyumda boy gösteren mankenler, koleksiyonun güzelliğini ihtişamla gözler önüne serdi.


Peter Pilotto

1970’lerin yardımıyla podyumda nostaljik bir ışıltı yaratan Peter Pilotto, izleyicileri keyifli anlar yaşattı. Retro tasarımlar, birkaç sezondur modanın başrolünü paylaşan pijama takımlar ve püsküllü kemerler koleksiyonun en dikkat çekenleri oldu. Çiçekli uzun elbiseler ve tulumlar da koleksiyonun yıldızlarıydı.

Bu yazı Oggusto.com’dan alınmıştır.

özel içeriğidir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı