Sağlık

Korona ağzınızdan bulaşmasın

Ağızdan alınan virüslerin kan sistemimize geçmeden evvel yok edilmesi başka bir deyişle kan dolaşımımıza girmemesini sağlamanın ehemmiyetli olduğunu ifade eden Dt.Kökdemir, ellerimizi pak yakalamamız ve lekeliyken ağzımıza sürmememiz mevzusunda uyardı.

Diş eti sıhhatine dikkat

Bunun dışında virüslerin süratli bir biçimde kan dolaşımına katılmaması için diş etlerimizin sıhhatinin yerinde olması gerekmektedir. Şayet diş eti irini, yara ya da gözle görülmeyen mikro çatlaklar varsa virüslerin çok süratli bir biçimde kan dolaşımına katılabileceğini söyleyen Dt.Kökdemir, diş etlerinde kanama veya kızarıklık olan bireylerin gargara kullanmasının verimli olabileceğine söyledi. Bu gibi şikayetleri olan bireylerin en yakın zamanda diş doktoruna giderek rehabilitasyon olmasını önerdi.

Sık sık su için

Korona ve grip, virüs orijinli hastalıklar olup solunum ve ağız yolu ile bulaşmaktadır. Virüs ile temas eden ellerimizi ağzımıza veya dudaklarımıza değdirmemiz ile bulaşma reelleşmektedir. Bu bulaşma neticeyi beden sistemimize giren virüsler hastalığa yol açabilmektedirler.

Virüs ile temas asıllaştıktan sonra ilk 2 saatin ehemmiyetli olduğunu belirten Dt.Kökdemir, bu vakit içinde ağzımızı gargara ile çalkalar ve sık sık su kapsasak virüsün hastalığa yol açamadan yok edilebileceğini veya midemize yollayarak mide asitleri ile yok olmalarını sağlayabileceğimizi belirtti. Dt.Kökdemir, ağız ve solunum yolu ile bulaşan virüslere karşı korunmanın sıhhatli diş etleri başladığını vurguladı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı