Sağlık

Böbreğini bağışladığı kadınla evlendi

Böbreğini bağışladığı kadınla evlendi

Amerika Birleşik Devletlerinin Chicago kentinde yaşayan Christopher Dempsey ve böbreğini verdiği Heather Krueger, operasyondan takribî iki sene sonra yaşamlarını birleştirdi.

Böbreğini verdi evlendi

Şu anda 27 yaşında olan Krueger’ın ailesi ise, ona böbreğini affedebilecek birini bulmak için yarışa girmişti. Oysa 119 binden fazla hastanın böbrek nakli için beklediği ülkede bu, çok güçtü. İşte Dempsey ile Krueger’ın yolları, bütün bu sırada kesişti. Dempsey, Krueger’ı arayarak 2015’in Şubat ayında ona böbreğini affedebileceği haberini verdi.

Operasyon sonrası evlendiler

Operasyon bu senenin Mart ayında hakikatleştiğinde, ikili birkaç buluşmada buluşmuştu dahi. Ancak ilişkilerini operasyondan sonra resmileştirmeyi seçim ettiler.

Konutluluk öneriyi ise, operasyondan sekiz ay sonra, çift at otomobiliyle Chicago’da romantik bir gezinti yaparken geldi. Nakilden takribî 19 ay sonra, çift sıhhatli olarak dünya evine girdi.

“Onunla evleneceğimi hayal edemezdim”

Dempsey, “Sanırım- özellikle eşim ve ailesi için- ikimizin de nelerin üstesinden geldiğini öğrenmek çok daha duygusaldı” dedi ve ilave etti: “Milyonlarca sene düşünsem, tüm bunlara ‘evet’ dediğimde sonunda onunla evleneceğimi hayal edemezdim. Bu şahane bir şey.”

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı