Moda

Anthony Vaccarello, Saint Laurent’in burjuva stilini baştan yaratıyor

Anthony Vaccarello, Saint Laurent'in burjuva stilini baştan yaratıyor

Anthony Vaccarello, Saint Laurent ile Güz/Kış 2020 koleksiyonunda, Saint Laurent’in aşina olduğumuz burjuva tarzını bir hayli esnetiyor. Burjuva gardırobun tam alametifarikası alıyor, lateks ve iç çamaşırı ile bir dominatriks gardırobuna dönüştürüyor.

Vaccarello koleksiyonu anlatırken, “Seks çağrıştırmasını istemedim, yalnızca burjuvaziyi azıcık değiştirmek istedim. Bugünden bir şeyler ilave etmek, daha genç, daha az burjuva ve daha az klas bir şeye dönüştürmek istedim.” diyor. Kendi tabiriyle “lateks gibi ucuz bir şeyden” daha iyi hiçbir şey bu emele hizmet edemezdi.

Yarattığı eforlu bayan imajına vurgu yapan Vaccarello, “Benim bayanım, istediğini yapacak efora sahip. Boyun eğmiyor, hakimiyeti eline alıyor.” diyerek Saint Laurent bayanını özetliyor.

Böylesine eforlu bir koleksiyonda aksesuarlar da bir o kadar dikkat sürüklüyor. Kalın kemerler, kocaman kolyeler ve chokerlar, sivri burunlu topuklular, yeniden dominatriks ruhuna hizmet eden eldivenler ve bu sezon bolca gördüğümüz bohem şallar koleksiyonun dikkat sürükleyenleri arasında.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı