Diyet

Zayıflamak için limonlu sudan daha etkili 3 içecek

Zayıflamak için limonlu sudan daha etkili 3 içecek

Diyetisyenler, suyun kilo vermeyi sağlayan büyülü bir özelliği olmadığını söylüyor. Ancak günlük su tüketimi, sıhhatli bir hayat stiliyle birleştiğinde, kilo verme gayretlerine katkıda bulunabilir. Suyun yanı gizeme zayıflamaya takviyeci olacak başka meşrubatlar da var.

Kahve

Araştırmalar, egzersiz evvelinde harcanan iki veya üç fincan kahvenin, egzersiz müddetini uzatma mevzusunda teşvik edici ve böylece daha fazla kalori kaybetmeye takviyeci olacağını gösteriyor. Fakat içilen kahvenin, şekersiz ve kremasız olması gerekiyor.

Buzlu su

Su harcarken, limonu bir avuç buzla değiştirin. Zira soğuk meşrubatlar, bedenin sıcaklığını gözetmek için daha fazla enerji tüketmesini sağlar. Her gün yapılan buzlu su tüketimiyle, senede 10 kilo verebilirsiniz.

Yeşil çay

Yeşil çay, bir hayli özelliğinin yanı gizeme kilo kaybetmeye takviyeci bir meşrubattır. Yapılan bir çalışmada, iki ay süresince günde 4 fincan yeşil çay içen katılımcılar, yalnızca su içenlere göre 6 kilo daha fazla kaybetti. Kumpaslı yeşil çay içenlerin, bel bölgelerinde de daha fazla incelme olduğu kollandı. Yeşil çayı taze olarak demlemek ve sıcak harcamak gerekiyor. Hazır olarak satılan yeşil çaylar, daha fazla şeker kapsıyor ve antioksidan özelliğinde eksilme görülüyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı