Güzellik

Zamanın etkilerini durduran formül: Somon DNA

Zamanın etkilerini durduran formül: Somon DNA

Zamana karşı koymak ihtimalsizdir ancak tesirlerine karşı koymak ve zamanın hırpalayıcı yansımalarını cildinizden uzaklaştırmak olasıdır. Özellikle de tabiatın en özel hediyeleriyle bilimin buluştuğu uygulamalar ciltte hatasız neticeler elde etmeyi basitleştiriyor.

Bu uygulamaların başında gelen Somon Deoksirübo Nükleik Asit aşısını Ergül Belirgin Conture Make up Studio’nun Kurucusu, Kontür makyaj Eğitmeni Ergül Belirgin anlatıyor.

Yeni jenerasyon gençlik iksiri: Somon Deoksirübo Nükleik Asit

Somon Deoksirübo Nükleik Asit aşısı, somon balığı spermleri ve hyaluronik asitten elde edilen Deoksirübo Nükleik Asit molekülleri dayanağı ile ciltte genç hücreler üretilmesi temeline sabreden yeni jenerasyon bir hoşluk uygulamasıdır. Buruşukluk ve değişik ihtiyarlama bulgularının giderilmesini hedefleyen bu usul, 3 esas etmen üzerine heyetidir. Bunlar cildi; yapılandırmak, onarmak, gençleştirmektir. Somon Deoksirübo Nükleik Asit, polinükleotid olarak nitelendirilen ciltteki hücre üretimine takviye eden maddedir.

Cildi ölü derilenden temizleterek cildin yenilenmesini ve gençleşmesini sağlayan bu uygulama, yoğun bir hyaluronik asit kapsadığı için ciltte yüksek oranda nem tesiri oluşturur. Bu sayede çok daha canlı ve ışıltılı bir görünme sahip olmak muhtemel hale kazanç.

Zaman en çok cildi yoruyor

Cilt her ne kadar eforlu bir yapıda olsa da zamanın tesirleri karşısında daha önceki faalliğini kaybeder. Özellikle de 30 yaşından sonra her sene %1 oranında kolajen kaybı yaşar. Bu gidişat cildin natürel elastikiyetini kaybetmesine ve buruşuklukların alana gelmesine yol açar. Aynı zamanda elastin lifler dağılınır ve bedenin kendi hyaluronik asit ölçüyü ve işlevinde metamorfozlar yaşanır. Bedende alana gelen metamorfozlar cildin daha cansız ve mat bir görünümde olmasına neden olur.

Somon Deoksirübo Nükleik Asit nasıl uygulanır

Somon Deoksirübo Nükleik Asit, hyaluronik asit ve Somon Deoksirübo Nükleik Asitten oluşan 4 cc’lik aşı uygulamasıdır. Süratli bir biçimde cildin nemini ve elastikiyetini çoğaldırarak cilde parlaklık ve gençlik kazandırır. Bu uygulama için ilk safhada cilt ıslatılır. Bu safhada cilde uygulanan hyaluronik asit cildin kaybettiği nem oranı tertip edilerek hakikat rehabilitasyon için uygun tabanı sağlar.

İlk uygulamayla beraber, kolajen birleşiminde çoğalış ve ciltte sıkılaşma başlar. Yüksek molekül ağırlıklı hyaluronik asit ile de cilt hücreleri yüksek ölçüde su ile beslenir ve böylece nem balansı sağlanır. Bununla beraber buruşukluklarda gözle görülür iyileşme gözlemlenir.

Somon Deoksirübo Nükleik Asit kimlere uygulanır

Somon Deoksirübo Nükleik Asit 30 yaşın üzerindeki her cilt tipine uygulanabilir. Spesifik olarak belirtmek gerekirse;

– Cildi fazla kuru ve duyarlı kuru olanlar,

– İnce buruşukluklarından davacı olanlar,

– Cildi mat ve cansız olanlar,

– Cildinde sarkmalar olanlar,

– Çatlaklarından ve muhtelif izlerinden davacı olanlar,

– İhtiyarlamanın tesirlerini eksiltmek isteyenler,

– Cildine iyi bakmak ve kolajen imalini çoğaldırmak isteyenler uygulayabilir.

Ancak;

– Kan pıhtılaşma meseleyi yaşayanlar,

– Diyabet hastaları,

– Damar tıkanıklığı olanlar,

– Kalp hastaları,

– Felç geçmişi olan bireyler,

– Hamileler, kesinlikle hekim izni ile bu harekâtı yaptırmalıdır.

Uygulama sonrası nelere dikkat edilmelidir

Somon Deoksirübo Nükleik Asit uygulaması sonrasında ciltte rastgele bir semptom büyümediğinden şahıs günlük hayatına basitlikle dönebilir. Dikkat edilmesi gereken en ehemmiyetli nokta hijyendir. Şahıs suratını ve ellerini çok pak yakalamaya itina göstermelidir. Aynı zamanda ilk 24 saat cilde su değdirilmemeli ve 2 gün makyaj yapılmamalıdır.

Hijyen kaidelerine uygun ve uzman bireyler tarafından yapıldığında hiçbir mesele çıkmayacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı