Güzellik

Yaz aylarında oluşan çilt lekelerine dikkat

Yaz aylarında oluşan çilt lekelerine dikkat

Yaz aylarında sıvak hava ve güneş ışınlarından dolayı ciltteki kirlerin çoğaldığını söyleyen Dermatolog Dr. Yelda Bice,medikal rehabilitasyon ile kirlerin silinebileceğini söyledi. Kir rehabilitasyonlarında tasarılamada kirin tipinin, oluşma biçiminin, derinliğinin ehemmiyetli olduğunun altını çizen Bice, “Kire yaklaşımımızda ağırlıklı olarak lazerli rehabilitasyonlar özellikle de q anahtarlı lazerler hala dünyada da bizde de ağırlıklı olarak kullanılmakta. Bu rehabilitasyonları PRP, kir mezoterapileri bazen yüzeysel kirler için ceddici rehabilitasyonlar ile de destekleyebiliyoruz” dedi. Bu rehabilitasyonların bireyin genetik olarak kire yatkınlığını ortadan kaldırmadığını söyleyen Dermatolog, güneşten gözetici tedbirlerin alınmasının büyük ehemmiyeti olduğunu belirtti.

Cilt düşmanı güneş ışınları

Güneşin cilt üzerinde bir hayli zarara neden olduğunu söyleyen Dermatolog Dr. Yelda Bice,“Genetik etmenlerinde yeri tabi ki müzakeresiz ancak dış faktörlerden en çok bilimsel olarak da delilli ”foto ihtiyarlama” ya neden olan güneş zararı ilk sıraya oturuyor diyebiliriz. Ciltte oluşturduğu kirlerden, nem kaybına, yapıtaşlarının zararının çoğalmasına, hatta prekanseröz başka bir deyişle kanser öncülü lezyonların oluşmasına kadar ciltte bir hayli zarara sebebiyet verebilmektedir. Bu surattan bir hayli rehabilitasyonun seyrinde ya da günlük yaşantıda güneşten korunmanın ehemmiyeti üzerinde biz dermatologlar bu kadar durmaktayız” dedi.

En ehemmiyetlisi; kumpaslı ve balanslı beslenmek

Cildimizin sıhhatli olması ve her türlü hastalıktan bizi gözetebilmesi için nasihat veren Yelda Bice “Ana kaideler koymak gerekirse kumpaslı ve balanslı beslenmek, hasarlı alışkanlıklardan uzak durmak, gün içinde yeterli akışkan tüketimine ehemmiyet göstermek, uyku kumpasımıza dikkat etmek, stresten uzak durmak bireyin hayat kaideleri arasında olmalı” dedi. Bice, sıhhatli bir cilde sahip olmak için; cildi arınmak, cilde uygun mahsul kullanmak ve hasarlı ışınlardan kumpaslı gözetmenin ehemmiyetine dikkat çekti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı