Dekorasyon

Yatak odanızı daha lüks hale getirmenin 10 yolu

Yatak odanız konutunuzdaki en şahsi alanlardan biridir. Hafiflediğiniz ve enerjinizi yine kazandığınız yer olduğu için tüm dikkatinizi sürüklememesi için hiçbir neden yok. Yatak odanızı daha lüks hale getirmek için bu verimli ipuçlarına kesinlikle göz atın.

Bir halı ekleyin

Yatak odanıza doku ve sıcaklık ilave etmek, tarz etkenini çoğaldırmanın en basit yollarından biridir. İster çiçekli, ister sade tasarım seçim edin, şık bir halı yatak odanızı tamamen değiştirebilir.

Sanat ekleyin

Heykel, resim veya renkli bir tablo… Stilinizi bir sanat yapıtı ile gösterin. Bir duvara asabilir veya en hoşlandığınız parçayı bir duvara dayayabilirsiniz.

Peluş yastıklarınızı doldurun

Yatak odanızı ‘normal’den en lüks otellerdeki yatak odaları seviyesine sürüklemek için peluş, fazla dolu yastıkları deneyin.

Asılı bir ışık ekleyin

Masa üstü lambaları odanızdan tamamen kaldırın. Stilinizi bir asma lamba veya göz akdikeni bir avize ile gösterin. Çok fazla para tüketmeye gerek yok, trajik ve romantizm kapsayan bir tasarım seçmeniz yeterli.

Komidini yine planlayın

Komodin, yatak odası için ehemmiyetli öğelerden birisidir. El kremleri, şarj kabloları, yarım kadeh su, çeyreği bitmiş romanlar… Tüm bunların nasıl göründüğünü yine düşünmenin zamanı geldi. Bazı şeyleri bir çekmecede gizleyin; ufak eşyaları hoş bir pakete veya tepsiye yerleştirin.

İfade parçalarına odaklanın

Koyu renkli ahşap karyola, müthiş bir yaldızlı şifoniyer, bir kadife koltuk… Her yatak odasının kendi merkezi parçası vardır, ancak odanın odak noktası olan bir parçasının olduğundan emin olun. Odayı çok fazla mobilya ile karıştırmayın, bunun yerine her parçanın kendi başına durmasına izin verin.

Tabanı boş tutun

Dağınık bir yatak odası asla lüks görünmez. Bu surattan tabanı pak ve kumpaslı tutun. Kitapları ve uzatma kablosu istiflerini kumpaslı ve bir arada tutun.

Ekipmanınızı rakımın

Ekipmanın değiştirilmesi odanızı yükseltmenin ucuz ve basit bir yoludur ve görünümü şahsileştirmenin bir hayli yolu vardır. Şifonyer ve komodininizi değiştirmeyi düşünebilirsiniz.

Sandıkları yine tertip edin

Tıpkı komodin gibi, dağınık bir sandık da yatak odanızın dağınık görünmesini sağlayabilir. Basit hareket ettirilebilir ve içi tertip edilebilir bir sandık seçim edin.

Yeşillik ekleyin

Her zaman olduğu gibi, odanızı ‘vasati’ dan ‘pahalı görünümlü’ ye yükseltmenin en süratli ve en basit yolu azıcık yeşillik ilave etmektir. Peki ne biçimde ilave edilmeli? Büyük bir orkide mi? Yoksa şifoniyer üzerinde ufak saksı nebatları mı? Nasıl olursa olsun, birkaç nebat ilave etmek bir odanın lükse son adımı atmasına dayanakçı olur.

özel içeriğidir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı