Dekorasyon

Tarzınıza uygun çalışma alanları oluşturabilmek için pratik ipuçları

Koronavirüs sebebiyle bir haylimiz konutta çalışmaya başladık. Konutta çalışma mevzusunda bizleri en çok zorlayan noktalardan biri ise hayat alanlarımızı bir çalışma alanına çevirmek. Çalışma masaları daha çok işlevsel özellikleriyle ön tasarıya çıkar ve estetik açıdan tatmin edici olmayabilir. Bu noktada şık ve fonksiyonel çalışma masaları ile hem konutun genel dekorasyonu ile geçimli bir görünüm yaratabilir hem de faydalı çalışma alanları oluşturabilirsiniz.

Kendi özel alanınızı oluşturun

Küresel salgıın nedeniyle konuttan çalışma modeli daha yaygın hale gelebilir. Bu vaziyet uzun bir zaman daha devam edeceğinden çalışma alanı için ufak dekorasyon ipuçları ehemmiyetli olabilir. Bu noktada ilk gereksinimimiz olan temennilere yanıt verebilecek kadar fonksiyonel aynı zamanda estetik güzergahıyla fark yaratan bir çalışma masası.

Mevzubahisi çalışma masaları olduğunda daha çok fonksiyonel özellikleriyle ön tasarıya çıksalar da çağdaş değişlerle yaşam bulan çalışma masaları da mevcut. Bu noktada seçim edilecek şık tasarıma sahip çalışma masalarıyla konut içinde kendi özel alanınızı yaratabilirsiniz.

Konutta çalışmanın kesintisiz hale gelmesiyle beraber hayat alanlarındaki çalışma civarını daha motive edici hale getirmek için bir odaya lüzumunuz yok. Mikro miktarlara sahip çalışma masaları ile çalışma odası işlevi görecek konforlu köşeler tertip edebilirsiniz. Bunun için ufak olmasına rağmen fonksiyonel özelliklere sahip çalışma masaları ile salonunuzun veya yatak odanızın bir köşesini çalışma alanınıza dönüştürebilirsiniz.

Renk tercihi çok ehemmiyetli

Çalışma odalarının olmazsa olmazı olan masalarının rengi çok ehemmiyetlidir. Zira iddialı renkler dikkat dağıtıcı unsurlar olduğundan motivasyonunuzu negatif etkileyebilir aynı zamanda konutun genel dkorasyonu ile geçim sağlayamayabilir. Bu noktada daha çok ahşabın ön tasarıda olduğu çalışma masalarını seçim edebilir, natürel dokulara şans tanıyabilirsiniz. Aynı zamanda metal ve ten ayrıntılar ile zenginleşen tasarımları seçim edebilirsinz.

Kağıtlar, kalemler, dosyalar… Tüm bu malzemelerin bir karmaşaya dönüşmemesi için çalışma masalarında kesinlikle organizerler veya çekmeceler olmalıdır. Bu noktada karmaşıklığa yol kalemtıraş ayrıntıları derleyen çekmeceler hem daha kumpaslı bir görünüm yaratır hem de dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırır..

Aydınlatma seçiminizi iyi yapın

İster çalışma köşeniz ister çalışma odanız olsun, kesinlikle iyi bir aydınlatmaya lüzumunuz olacak. Bu noktada hem çalışma masanıza hem de konutun genel dekorasyonuna uyacak ahşap aydınlatma seçim edebilirsiniz. Loft ve çağdaş masa aydınlatmalarının yanı gizeme lambader de seçebilirsiniz. Ayarlanabilir ışık seviyesi ile istediğiniz görünümü elde edebilirsinz. Bu vaziyet hem uzun çalışma saatleri süresince göz yormaz hem de çalışma motivasyonunu çoğaldırır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı