Güzellik

Sönmüş saçlarınızı canlandırın

Sönmüş saçlarınızı canlandırın

Kimilerimizin saçları genetik olarak daha kalın telli ve gürken, kimilerimiz ince telli ve hacimsiz saçlarla uğraşmak zorunda. Ayrıca ince telli saçlar stres, hava lekeliliği, saç maşası, güneş ışınları, boya gibi saçı hırpaladığı öğrenilen mahsullere ve şartlara daha duyarlıdır. Bu gibi gidişatlarda yeterince bakım yapmazsanız koparak dökülmeler çoğalabilir, saç kökleri zayıflayabilir ve saçınız hacmini kaybedebilir.

İşte böyle gidişatlara maruz kalmamak için ipuçları…

Katlı kesimler

Katlı kesimler saçınızın hacimli görünmesini sağlar. Özellikle saçların uzun olması halinde onlara gereksinimimiz vardır. Katsız saçlar ağır ve ince gözükür. Tabakalar saçlarınızı hareketlendirir ve kalın göstermesini sağlar.

Düzleştiriciye ara verin

Şayet saçlarınızı sık sık düzleştiriyorsanız saç tarzınızı yine gözden geçirebilirsiniz. Düzleştirme saçınızı yumuşatır ve daha ince görünmesine neden olur. Ayrıca saç kırılmalarına da yol açabilir. Bu negatifliklere neden olmamak için saçlarınıza yüksek ısı uygulamayın. Bu sayede kısa bir zamanda saçlarınızla istediğiniz görüntüye kavuşabilirsiniz.

Kulak art

Bu kolay ama iyi bir şike. Saçlarınızı yaptırdıktan sonra bir tarafını kulağınızın arttan geçirip tek saçlarınızı tek tarafta toplarsanız daha dolgun bir görünüm tutabilirsiniz. Özellikle bukleli bir saç yaptırırsanız daha iyi netice alabilirsiniz.

Şişkin saçlar

Saçlarınızı kabartmak, kalın bir saç görüntüsüne kavuşmak için çok tesirli bir yoldur. Kabarttığınız saçınızı taç dayanağıyla yukarıya kaldırarak, kalın telli bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bunu yaparken iyi bir saç spreyi ve fırçadan destek almayı ilgisizlik etmeyin.

Tepeden toplamak

Saçlarınızı daha gür ve hacimli göztermek için yukardan modeller seçim edin. Topuz, maşa, at kuyruğu size bu mevzuda oldukça takviyeci olacak… Bir saç spreyi, yaptığınız bu saç modelleri saçlarınıza hacimli dokular ilaveler ve kalıcılığı sağlar.

Dalgalar

Şayet dalgalı saçlarınız varsa bunu bemimseyin. Natürel dalga saçların daha kalın gözükmesini sağlar. Şayet dalgalı saçlara sahip değilseniz, dalgalandırmak için krem veya deniz tuzu spreylerini kullanabilirsiniz.

Bakım mahsulleri

Herkes kendine uygun mahsulleri kullanmalıdır. Misalin kuru veya yağlı saç sahipleri kendi saçlarına göre mahsuller kullanmalı. Saçlarınızı destekleyici mahsuller kullanabilirsiniz. Böylece saçlarınızı da kalın bir görüntüye kavuşturabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı