Güzellik

Sonbahar yenilenme zamanı

Sonbahar yenilenme zamanı

. Sıcakların eksilmesi, havaların ferahlaması, tatil sezonunun kapanıp da kente dönüşün başlaması ile beraber estetik operasyonların rakamında da çoğalış görülmeye başlandı. Güz tam operasyonların daha sık yapıldığı bir yarıyıl olarak karşımıza çıkıyor. Tanfer Sağlık ve Estetik Kliniği’nden Muayenehane Direktörü Seycan Tanfer, güz estetiği ve cilt bakımı ile alakalı bilgiler verdi…

Estetik harekât geçirmek isteyen şahıslar, işlemin hangi şartlar altında hakikatleşeceği ve hangi hekim tarafından yapılacağı mevzusunda ne kadar titiz davranıyorlarsa, estetik operasyonun hangi yarıyılda yapılacağı mevzusunda da son derece dikkatli olmalıdır. Zira mevsimlere göre estetik harekâtların tesirleri metamorfoz gösterebiliyor.
Bir Hayli birey, yaz tatillerinde çok fazla boş zamana sahip oldukları için estetik harekâtları da bu boş süreler içerisinde reelleştirmek istiyor; ancak zaman problemi yoksa güz ve kış mevsimi bir hayli açıdan operasyon sonrası bakım için daha konforlu. Estetik harekât geçiren bir birey, işlemin ardından olabildiğince güneş ışınlarından uzak durmalı.
Yazın kuruyan ve elastikiyetini kaybetmiş olan ciltlerin bakımı, güz ve kış aylarında yapılırsa çok daha sıhhatli oluyor. Yazın güneş, kum ve denizin ciltte yapmış olduğu müesseseyeler, eskimeler, yaşlılık bulguları ve kirler güzde karşılama edilmek zorunda.

Makineler birikmiş lekeyi daha iyi arınıyor

– Karşılama edilmediği zaman bu meseleler gelişerek daha değişik ebatlara varıyor. Bu nedenle yapılacak en ehemmiyetli şey cilt bakımları.
– Cilt bakımları günümüzde artık bir ekip özel makineler ve altın uçlu iğnelerle yapılıyor. Bu makinelerle yapılan bir cilt bakımı; ciltte birikmiş olan toz, leke gibi istenmeyen maddeleri daha iyi arınabiliyor.
– Güneş nedeniyle oluşan buruşukluklar ve çökmelerde, değişik bir ekip aygıt ve mekanizmalarla cildin yenilenmesine lüzumu olduğu bir asıl. Bunun için de cildi geren ve cilde sıhhatli, daha genç bir görünüm kazandıran aparat ve aletler kullanılıyor.

Yalnızca bayanlar değil erkekler de geliyor

– Bu cilt bakımları yalnızca bayanlar için değil, erkekler için de geçerli. Erkekler daha öncekinden tıraş olarak cilt bakımlarını kendileri bir biçimde yapıyorlardı fakat son zamanlardaki trend sakal vazgeçmek.
– Lekeli sakal olduğu zaman yapılan tek şey cildi sabun veya eşi bir maddeyle yıkamak. Ancak bu biçimde ciltteki arınılmayı bütün anlamıyla sıhhatli bir biçimde yapamıyorlar. Başka Bir Deyişle erkeklerinde bayanlar gibi cilt bakımı yaptırması koşul.

Tatil dönüşü botoks zamanı

Günümüzde bayanlar arasında botoks ve dolgu çok yaygın. Tatil dönüşü botoks ve dolgu bakımlarının yapılıp yaşlılık görüntülerinin ortadan kaldırılmasında fayda var. Güzle birlikte artık sıcakların eksildiği, plastik ve estetik cerrahinin gündeme geldiği, ödem ve kanamaların tehlikesinin eksildiği bir yarıyıla giriyoruz. Özellikle burun estetiğiyle başlayan, nezaret, göz kapağı ve cilt sarkmalarında yapılan işlemler ön tasarıya çıkıyor.

Kimse saçsız gezmek istemez

Liposuction, göğüs estetiği, kol estetikleri, karın germe ve vajinal estetiklerde güzde başlayan ve Haziran’a kadar rahatlıkla yapılabilecek işlemler. Kadın veya erkek olsun artık ödünler dışında hiç kimse saçsız bir biçimde gezmek istemiyor. Günümüzde sıhhatli, fit, spor yapan, gür saçlı bir prototip tanımlandı. Özellikle Orta Doğu’dan gelen hastalarımızın büyük bir kısmı saç ve sakalı bir arada yaptırmak istiyor. Yurtdışından gelen hastaların saç ekimi için en fazla üç gün süresince İstanbul’da, hakimiyetimizin altında kalması gerekiyor.

Burun estetiğinin bütün zamanı

Göğüs, karın, liposuction gibi harekâtlarda ise hastayı bir hafta ülkemizde davetli etmeyi seçim ediyoruz. Burun estetiğinin en iyi güzde olması nedeni ise; burun fazla kanama meyli gösteren bir bölge. Oradaki kemiğe müdahale edildiği için morarmalar, kızarmalar ve ekimozlar oluyor. Bunların daha aza indirilmesi ancak soğuk kompresle olabiliyor. Dolayısıyla sıcak zamanlarda yapılan burun estetikleri daha fazla şikayete sebebiyet veriyor; ödemlerin inmesi uzun bir vakit alıyor. Serin havalarda yapılan burun estetiklerinde ise ödem, şişlik ve ekimoz daha az oluyor. Aynı zamanda güzde güneşin tesirini yitirmesiyle güneş gözlüğü kullanımı da eksildiği için bu yarıyıllarda burun estetiği yaptırmak da daha anlamlı oluyor. Güz tam operasyonların daha sıklıkla yapıldığı bir yarıyıl.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı