Moda

Son Yılların Abiye Modası

Son Yılların Abiye Modası

 

 

 

Özel günlerin bırakılmaz parçaları olan ağabeye giysiler günün ağırlığına geçim sağlamamızı sağlayarak günün kurtarıcısı oluyorlar. Çok muhtelif biçimlerde olabilen bu ağabeye giysileri gidilecek yere ve mekana göre seçmek gerekir. Çünkü abes görüntülere yol açabiliriz. Ki ağabeye giysilerde çok sık olabilen bir gidişattır bu. Onun için ağabeye giysi tercihi yaparken öteki giysi tercihlerinin aksine bir nebze daha dikkatli olmakta fayda vardır. Genel olarak ağabeye giysi denilince ilk akla gelen düğün, nişan ve mezuniyet gibi organizasyonlardır. Bu organizasyonlarda şayet davet yakınıysanız bu yakınlık derecesine göre azametli ağabeye giysiler seçim edilebilir. Burada yakınlık derecesi oldukça ehemmiyetlidir. Şayet çok yakınlık yoksa mübalağa etmemekte fayda vardır.

 

Mezuniyet merasimleri için ise ehemmiyetli olan husus yaşa göre giyinmektir. Şimdilerde ilk ve orta mekteplerde ki yetişme çağındaki kızların genç kız ağabeye giysi modellerine yöneldiğini görüyoruz ve bu güzel bir görüntü oluşturmuyor ne yazık ki. Düğün, nişan ve mezuniyet merasimleri haricinde işle alakalı davetlerde de ağabeye giysiler seçim ediliyor. Yeniden burada da ehemmiyetli olan nokta davetin ehemmiyeti ,mekan ve sizin konumunuzdur. Ayrıca son senelerin ağabeye modasını dikkate alarak giyinmek verimli olacaktır. Modası daha öncekinde kalmış giysiler size arabesk bir hava katabilir. Tam bunlara ek olarak ağabeye tercihinizi doğru yaptığınız halde pabuç , çanta ve aksesuar tercihi kusurlu yapıldığında tuvaletinizin hoşluğunu gölgeleyebilirsiniz. Bu tercihleri de kesinlikle doğru yaparak giysiyi ortaya çıkarabilir veya giysinize ayrı bir hava katabilirsiniz.

 

Ağabeye tercihi yaparken son senelerin ağabeye modasına uymak gerektiğinden bahsetmiştik daha evvel. Şimdi gelin bunlara azıcık göz atalım. Ağabeye tercihinde bireyin kendi stilini yansıtması oldukça ehemmiyetlidir. Bunu yaptığınız takdirde giysi sizde itimat gibi durmayacak ve sanki sizinle bütünleşecektir. Stiliniz olan giysinin son senelerin ağabeye modasına da uygun olduğunu düşünürsek şayet işte o zaman tüm gözlerin sizin üzerinde olmaması için hiçbir neden kalmayacaktır. Ağabeye modasında geçtiğimiz 2016-2017 yılında daha çok çiçekli modelleri görüyorduk. Ağabeye giysiler daha hareketli ve mübalağalıydı.

 

Ama 2018 yılında bu mübalağanın sadeliğe doğru kaydığını belirtelim. Canlı ve dikkat çekici renkler de yerini sadeliğe vazgeçiyor ve daha romantik modeller karşımıza çıkıyor. Evvelden moda olan canlı ve rengarenk modeller yerine daha soft renkler göreceğiz artık. Özellikle çoğu bayana çok yakıştığı ve daha ince bir görüntü elde etmemizi sağlayan straplez modelleri artık görmemeye başlıyoruz. Yıllardır üstümüzden noksan etmediğimiz bu modeli artık rafa kaldırmanın zamanı geldi de geçiyordu dahi. Normal modeller yerine artık daha farklı modeller de karşımıza çıkıyor ve bunaldığımız ve hep modelleri gördüğümüz giysiler azıcık olsun değişikleşiyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı