Güzellik

Siyah noktalara doğal tedavi: Yeşil çay yüz maskesi

Natürel siyah nokta ilaçları aramak, size dijital bir çöplükteymişsiniz gibi sezdirebilir, zira internet ne yazık ki bir hayli karışık ve doğru olmayan bilgiyle dolu. Özellikle “natürel” şeyler mevzubahisi olduğunda, neyin işe yaradığına dair yanlış bilgi veya yanıltıcı fikirler kafamızı karıştırabiliyor.

Hakikat şu ki ve hoşluk hakkında yapılabileceklerin her zaman cümbüşlü olmadığını ve konutta yapılan natürel ilaçların her zaman tehlikesiz olmadığını öğreniyoruz. Çoğu evvel işe yarasa da sonra cildinizin çöktüğünü görürsünüz. Hakikatinde, çoğu dermatolog, konutta yapılan natürel rehabilitasyon usullerini önermeye pek tutkulu değildir, zira araştırmalar hudutludur, genellikle tehlikeye girmek istemezler ve klasik ilaçları önerirler…

Siyah noktalara doğal tedavi: Yeşil çay yüz maskesi

Siyah nokta nedir

Bir siyah nokta hakikatinde gözeneklerinizdeki leke değildir. Cildinizde natürel olarak oluşan bir yağ cinsi olan sebum tarafından tıkanmış bir gözenektir. Gözenek sarih olarak gerildiğinden sebum havaya maruz kalır ve koyu bir renge dönüşür. Dolayısıyla siyah noktalar oluşur.

Konutta yapabileceğiniz sınamaya bedel natürel rehabilitasyonlar mevcuttur. Araştırmaları inceledik ve hangi natürel ilaçların en az tehlike oluşturduğunu bulmaya çalıştık. Bununla beraber, bir alerji testi yapmak çok ehemmiyetlidir suratınıza sürmeden evvel bileğinize solüsyonu sürün ve tepkin olup olmadığını görmek için en az 24 saat bekleyin.

Bu usuller kapsamlı bir biçimde araştırılmadığından, bir şahıs için işe yarayan rehabilitasyon sizin için şahane olmayabilir. Ve sizin için şahane olan şey başka biri için şahane olmayabilir. Çoğu natürel rehabilitasyonda olduğu gibi, cildinizin nasıl tepki vereceğini hipotez etmek güçtür.

Yeşil çay surat maskesi

İçilebilir yeşil çayınızı cilt iyileştirici bir maskeye dönüştürebileceğinizi öğreniyor muydunuz? Yeşil çay, iltihaplı sivilce ve yağlı cildi iyileştirdiği gösterilen bir polifenol olan epigallokateşin gallat EGCG bakımından zengindir. EGCG antiandrojeniktir, başka bir deyişle sebum imalini eksiltmek için faydalıdır. Sebumun eksiltilmesi siyah noktalarda eksilmeye neden olabilir. Ayrıca antienflamatuar, antioksidan ve antimikrobiyal özelliklere sahip olduğu öğrenilmektedir.

Yeşil çay surat maskesi nasıl yapılır?

1. Meşrubatınız gibi bir fincan yeşil çay yapın ama çay poşetini bir saat kadar demlenmeye vazgeçin.

2. Demlendikten sonra, çay poşetini soğumaya vazgeçin ve yaprakları hür vazgeçmek için poşeti açın.

3. Yaprakları bir kaseye koyun ve 1 yemek kaşığı bal ilave edin. Karışım yoğun olursa, birkaç damla su ilave edin.

4. Karışımı cildinize muntazam bir katman halinde uygulayın ve 10 ila 15 dakika bekletin.

5. Ilık su ile durulayın.

6. Neticeleri görmeye başlayana kadar haftada bir veya iki defa yineleyin.

özel içeriğidir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı