Güzellik

Siyah noktalar için 5 doğal maske

Siyah noktalar için 5 doğal maske

Çoğunlukla surat bölgesinde bulunmasına karşın, siyah noktalar bedeninizin rastgele bir bölgesinde de ortaya çıkabilir. Teninize sıkışmış leke gibi gözükebilirler ama gerçeğinde sizin düşündüğünüzden daha aşırısı var. Oksidasyon sebebiyle siyah görünürler; gözenekler lekeyle tıkandığında ve havaya maruz kaldığında ortaya pek sevimli görünmeyen siyah noktalar çıkar.

Bu asap bozucu minik kirlerden basitçe kurtulabilmeniz ve önleyebilmeniz için konutta basitlikle yapabileceğiniz bu surat maskelerini kesinlikle deneyin.

Yumurta akı maskesi

2 yumurtanın sarılarını ayırın ve yumurta aklarını ince bir katman oluşturacak biçimde hafifçe suratınıza uygulayın. Maskeyi 2 dakika veya kuruyana kadar bekletin. Bunu yaptıktan sonra, ikinci bir yumurta akı tabakayı daha uygulayın. Maskeyi 20 dakika süresince suratınızda bekletin. Suratınızdaki beyazları durulamak için ılık su kullanın. Yumurta akları, gözenekleri sıkılaştırmaya ve tıkanmış lekeyi arınmaya takviyeci olur.

Bal-tarçın maskesi

Yarım çay kaşığı tarçını, bir yemek kaşığı bal ile karıştırın. Bu karışımı suratınıza dairesel hareketlerle uygulayın. Takribî 3 dakika süresince sürmeye devam edin. Tarçın bir ovuşturma misyonu görürken, bal sarih gözeneklerden leke çıkarmaya çalışır ve aynı zamanda natürel bir antibiyotik misyonu görür.

Limon-yoğurt-bal maskesi

Limon suyunu, bir yemek kaşığı tuz, bir yemek kaşığı yoğurt ve bir ölçü bal ile karıştırarak suratınıza uygulayın. Suratınızdaki siyah nokta bulunan bölgelerin üzerine dairesel bir hareketle uygulayın. Takribî 3 dakika devam edin ve ılık suyla durulayın.

Süt-Hindistan cevizi maskesi

Bir yemek kaşığı sütü bir maske oluşturmak için yeterli hindistan cevizi tozu ile karıştırın. Bu karışımı suratınıza uygulayın ve gözeneklerinize derinlemesine gömülmüş tüm lekeyi gidermek için hafifçe fırçalayın. Ilık suyla deviremeden evvel fırçalamayı 3 dakika süresince devam ettirin. Minik hindistan cevizi granüllerinin cildi besleyici süt ile beraber tesirleri kirsiz ve beslenmiş bir cilt sağlar.

Karbonat maskesi

Karbonat çoğumuzun mutfağında halihazırda bulunuyor. Bir maske oluşturmak için suya karbonat ilave edin. Suratınızı takribî 5 dakika süresince bu maskeyle dairesel hareketlerle hafifçe ovuşturun ve sonra durulayın. Maskeyi suratınızda 10 dakika süresince bekletin. Karbonat, natürel bir arınıcıdır ve ince taneleri ölü cilt hücrelerini pakler.

özel içeriğidir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı