Sektöre Özel Giyim Tarzları

Birçok ünlü modacının da dediği gibi kıyafet ruhu yansıtır. Karşıda ki insana enerji ve iyi bir izlenim vermesi bakımından da işe göre daha dikkatli giyinmek gerekir.

Finansçı ve Muhasebeciler:

Bu işle uğraşan insanlar özgüvenli görünmelidir. Bunun için klasik giyim çok iyi bir tercihtir. Renkler genellikle koyu bir takım ve açık renk bir doku şeklinde olmalıdır. Kadınlar takım içerisine çiçekli ve çizgi desenli gömlekler giyerek moda takibi yapıyor görünebilirler.

Pazarlamacılar:

Çok desenli ve açı renkli kıyafetlerden uzak durmalıdırlar. Bu sektörde dikkatleri üzerine çekmemek gereklidir. Bu yüzden daha sade tercihlerde bulunulmalıdır.

Eğitimciler ve Sağlıkçılar:

Takım elbise giyilmese dahi her zaman düzenli bir görünüm sağlamaları gerekmektedir. Bu mesleği yapan insanlar da klasik giyime yönelmeli güven duygusunu arttırmalıdır. Genellikle sade takılar kullanmalı aşırı renkli kıyafetler tercih etmemelidirler.

Yaratıcı Sektör:

Mimarlar, sanatçılar, ressamlar ve tasarımcılar çok fazla klasik giyimden uzak durmalıdırlar. Klasik bir takım elbise ile iş görüşmesine giden bir mimar yaratıcı özelliğini kaybeder. Kıyafetlerinde modern desenler ve aksesuarlar kullanarak yaratıcı görünüm sağlayabilirler.

Serbest Giyim Sektörleri:

Genellikle az resmiyet taşıyan giyim tarzıdır. Günlük giyimin ve resmi giyimin harmanlanmış hali en iyi tercih olacaktır. O dönemin moda pantolonu üstüne şık bir bluz veya gömlek şeklinde tercihlerde bulunulmalıdır. Erkeklerde ise ceketsiz ve kravatsız giyim olarak tabir edilen kombinler tercih edilmelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir