Astroloji

Satürn Plüton kavuşumu Oğlak burcunda gerçekleşiyor

Her burçta vasati 33 yılda bir hakikatleşirken, daha evvel Oğlak burcunda kavuşum 500 yıl evvel hakikatleşti. Sıradan bir sema hadisesinden öte bu kavuşum, senelerdir biriken enerjinin bir anda ortaya çıkmasına yol açabilir.

İki melafik kötücül seyyarenin sentezi

Nisan 2019’da tesirlerini görmeye başladığımız Satürn Plüton kavuşumu mani olunamayacak bir imhanın, bir otoritenin, bir sistemin çöküşü ve başka bir sistemin yine doğuşudur. 12 Ocak 2020’de bütün kavuşum asıllaşacağını düşünürsek, güçlü bir sene bizi bekliyor gibi duruyor.

Yakın geçmişte de bu kavuşumun denk geldiği tarihlere bakarsak, bir hayli makûs başlangıca tanıklık edebiliriz. 2. Dünya Savaşı, İkiz kulelere yapılan hücumlar, Papa’nın kendini aforoz etmesi, bir hayli politik veya kültürel simgeye yapılan suikastlar… Bunların dışında natürel imhaların reelleştiği bu kavuşumda, yeryüzünde ciddi metamorfozlar alana gelmiştir.

12 Ocak’ta beklenen kavuşumun tesiri ise şimdiden görülmeye başlandı. Avusturalya’da aylarca devam eden yangın faciayı ve ağır bilançosu tam hakikatliği gözler önüne seriyor. Küresel ihtilaflar ve savaşların ise ciddi tahriplerle sonuçlanabileceği bu yarıyılda, hudutlar yine çizilebilir ve ülkeler ağır faturalar ödeyebilir.

Bizi neler bekliyor

– Natürel afetleri başı sürükleyeceği düşünülen bu kavuşumda, en büyük öğretici seyyare olan Satürn, yeryüzüne verilen hasarın değerini aşırısıyla ödeteceğe benziyor.

– Natürel afetler neticeyi ya da devletlerin çıkarları talihine yaşanacak savaşlar ise küresel ebatta olacak. Jüpiter’in en beğendiği imha vakalarını ne yazık ki savaşlarla tecrübeleyeceğiz. Ekonomik ve siyasi çöküşlerin yaşanacağı bu kavuşumda yeni başlangıçları da öngörmemizi sağlayacak.

– Salgın hastalıklar bu kavuşumların beğendiği tahriplerden bir tanesi. Yeryüzünün sanki insanlıktan kendisini arınma usulü. Ne de olsa kendisine en çok hasar veren canlı. Tabi salgınları da ortaya çıkaran insan değilse!

– Rastgele bir sistemin, bu idaresel veya dini olabilir, taahhüdü artık geçmiş, antika kalitesine gelmiş devrilmesi de kesindir.

– Plüton’un ananesel bir hayli usulü sıfırlayıp çökerteceğini düşünürsek, neticeyi de kaçınılmaz olabilir.

– Satürn- Plüton kavuşumunda, dünya dışı varlıklarla dahi irtibata geçilebileceği düşünülüyor. Geçtiğimiz senelerde sinyallerini almaya başladığımız, bilgiyi elinde yakalayan devletler ve bazı gruplar tarafınca, kaotik bir civar yaratmak için biçilmiş kaftan olsa gerek.

– Saklı teşkilatlar Plüto’nun işidir. Ortaya çıkabilir, oluşabilir veya çökebilirler.

– Sürreal mevzular ile toplu intiharlara neden olunabilir. Misalin, uygulamalar, oyunlar, internet siteleri ile bir başkaldırı mevzubahisi olabilir.

– Tam yaşanabilecek bir imhanın ardından yeni başlangıçlarla daha iyi bir dünya için olabildiğinde mücadele sarf edeceğimiz yarıyıla girizgah yapacağımız ise kesin.

Gizem Bozdağ

[email protected]

özel içeriğidir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı